14 De 1e. plaatsvervangende voorzitter van de ledenraad van Ajax, de heer Fischer; Een bestuurslid van D.W.S., de heer Kallenbach; Als plaatsvervanger van de niet aanwezige heer Horn, sprak de heer Schouwenburg na mens de V.I.P.'s; De heer J.Wardenburg, die elk jaar voor ons een trainingskamp verzorgd in Drente. Zoals gebruikelijk op een receptie vele woorden van lof voor de behaalde successen, doch ook voor het beleid, de organisatie en vooral betreffende de opleiding van de jeugd. Voorzitter Harmsen dankte voor de vele vriendelijke woorden, de cadeaus, de prachtige bloemstukken, brieven en telegrammen, onder meer van de oud Bondsvoorzitter de heer Meuleman. Hij maakte van de gelegenheid gebruik om te zeggen dat het een vereiste is dat de be stuursleden van alle clubs, indien ze willen meewerken aan het gezondmaken van het be taald voetbal, zijns inziens moeten beginnen om niet alleen maar te denken aan de be langen van hun eigen clubs, maar ook aan de belangen van het betaalde voetbal in zijn geheel. Waar de heren sportjournalisten soms mee bezig zijn is hem niet duidelijk waarbij hij denkt aan het houden van de enquête omtrent het al dan niet houden van een contract speler. Het beleid van een club ligt nog steeds in handen van het bestuur en niet bij de sportjournalisten. De aanwezigen hadden een lang applaus over voor deze woorden van de voorzitter. Of echter aan zijn woorden gevolg zal worden gegeven zal moeten worden afgewacht.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 22