13 de A.C.Milan ten koste van Ajax aan het tournooi moest deelnemen. Elftallen van onze sponsors Citroen en Groothandel Ven spelen een voorwedstrijd bij Ajax - Roda J.C. Er werd een commissie benoemd, bestaande uit de leden G.Fischer, J.H.Potharst en W.F. Schoevaart, die naar aanleiding van het besprokene in de vergadering van de ledenraad van 28 april 1983 de lidmaatschapskaarten van de ondersteunende leden zullen nalopen om te bekijken of daarbij leden zijn die voor benoeming tot werkend lid in aanmerking komen. De eerste kampioenen van het seizoen 1982 - 1983 waren Ajax 3 en de juniores A 1 en B 1. Omdat het volgens de mening van administrateur Flolsheimer niet nodig wordt geacht om (direct) over te gaan tot aanvulling van de op de Administratie opengevallen plaats, door het overlijden van de heer Bruijnesteijn, besloot het bestuur daartoe dan ook niet over te gaan. Ter gelegenheid van het behalen van het kampioenschap van Nederland en het winnen van de K.N.V.B. - beker zal op 16 juni 1983 van 18.00 - 20.00 uur een receptie worden gehouden in het Crest - Hotel Ceremoniemeester was André Kraan, die de leiding van de receptie goed in de hand hield. Vele sprekers voerden het woord, te weten: De heer Walraven, Wethouder voor de Sport van Amsterdam. Tijdens zijn toespraak kwam de pas geïnstalleerde nieuwe Burgemeester van Amsterdam, de heer Ed van Thijn binnen om het bestuur te feliciteren met de behaalde successen. Het bondsbestuur van de K.N.V.B., rijkelijk vertegenwoordigd op deze receptie, felici teer/een ieder die zich bij Ajax betrokken gevoelt, met het behalen van het kampioen schap van Nederland betaald voetbal seizoen 1982 - 1983 en met het winnen van de K.N.V.B. - beker. De tweede spreker was Bondsvoorzitter Van Marie, die onder meer zei: "Ik wil een oproep doen tot eenheid in de K.N.V.B. Hij vroeg zich af, of de kracht van één rechtspersoon K.N.V.B., nationaal en internationaal, niet sterker is dan de som der krachten van de secties amateur- en betaald voetbal. De spreuk "Eendracht maakt macht" kan ook voor de K.N.V.B. gelden. Het zou te ver voeren om de gehele rede weer te geven, maar wel nog iets dat de heer Van Marle bijna aan het slot van zijn rede zei, namelijk: "Spelers, trainers, bestuur, kortom allen die op de een of andere manier aan deze successen hebben meegewerkt, namens al les wat K.N.V.B. is van harte gefeliciteerd en veel succes in de wedstrijden om de Euro- pesche beker". De vice - voorzitter van de KNVB - afd.Amsterdam, de heer Plemper; De voorzitter van P.S.V., de heer Ruts; De vice - voorzitter van Blauw Wit, de heer Frank;

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 21