12 voorwedstrijden bij de wedstrijden tegen P.S.V. (17 april 1983) en Fortuna S (14 mei 1983) Op zaterdag 6 en zondag 7 augustus 1983 zal worden deelgenomen aan het tournooi van Arminia te Bielefeld. Aan Big Smile Communications wordt geen toestemming verleend de wedstrijd Ajax - Feyenoord in ons stadion op grootbeeld TV - scherm te brengen. Het D - juniores tournooi om de "Flans Kok" Wisselbeker zal worden gehouden op zater dag 7 mei 1983. Fliervoor zijn uitgenodigd: A.D.O., Feyenoord, Sparta en N.E.C., elk met twee elftallen. Offerte zal worden gevraagd voor wijziging van de staantribune stadszijde in een zittribu- ne met opgaaf hoeveel plaatsen beschikbaar komen op de zittribune. De Amsterdamse Officier van Justitie, Mr.C.F.T.Fehmers verklaarde in N.R.C.FIandels- blad onder meer dat hij videobanden, gemaakt in het Ajax - stadion van Ajax - F.C.Den Haag had gezien: Ik heb kunnen vaststellen hoe de vakken elkaar non-stop uitdagen en jennen. Als je de beelden ziet geloof ik dat ze nog geen 5 procent van de wedstrijd zien Als persoonlijke suggestie brengt Mr.Fehmers naar voren: vervang staantribunes door zit- tribunes. Dan, zo zegt hij, is het niet mogelijk in kluwen heen en weer te rennen en kun nen bommengooiers zich minder gemakkelijk uit de voeten maken of in de massa onder duiken. Als je tussen elkaar ingeklemd zit, is de sociale controle groter en als er dan tóch wordt gegooid kan het overige publiek de dader beter identificeren. Het vorenstaande zouden we, indien het plan om vast één staantribune te laten bouwen tot zittribune kan worden gerealiseerd, gebruiken om bij het Ministerie van W.V.C. sub sidie hiervoor aan te vragen. Akkoord wordt gegaan met het voorstel om Ajax 5 met ingang van het seizoen 1983 - 1984 terug te trekken uit de zondagmiddagcompetitie en als zaterdagmiddagelftal aan de betrokken competitie te laten deelnemen. Na diverse gesprekken waarbij in 't algemeen aanwezig waren de bestuursleden, Sebus en Pil van de Terrein- en Onderhoudscommissie en de heer Vlug van Van der Linden Veld huis B.V. is besloten een nieuwe hangende cabine te laten maken tussen de reeds bestaan de twee cabines. In de cabine komen 32 plaatsen voor het bestuur en hun gasten. De 24 plaatsen op de eerste rij van het ere - terras worden V.I.P. - plaatsen, waar reeds voldoende vraag voor is. Op de drie bovenste rijen van het ere - terras zullen aan de zijkanten enige plaatsen moe ten worden opgeofferd ten behoeve van de toegang tot de nieuwe cabine. Gebleken is dat het noodzakelijk is dat in de bestuurskamer twee toiletten worden bijge bouwd. Besloten werd om juridische stappen te ondernemen tegen het Italiaanse televisiestation Canale 5, organisator van het Mundialito-tournooi te Milaan, omdat het pas gepromoveer-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 18