6 We vonden hem in zijn hoedanigheid van tafelpresident verjongd te zijn teruggekeerd, in ieder geval werd zijn "leadership" deze avond als in topvorm gekwalificeerd. Wim, alsnog onze complimenten enhou'en zo. Het voltallig bestuur gaf acte de présence, waarbij opgemerkt dient te worden dat voor zitter Ton Harmsen die dag 's avonds terugkeerde van een lange autorit uit het buiten land en het opbracht rechtstreeks naar het feest te komen. Hulde Ton. Verder droeg de bijeenkomst nog een bijzonder tintje door de vijf-en-zestigste verjaar dag van Wim Schoevaart. En dat niet alleen daarom, maar Wim had deze dag ook af scheid genomen van de "Bank" als A.O.W. - er. Ook was er het "vaarwel en behouden vaart" jegens wereldreiziger Nico Klok, die daar toe op 27 mei 1983 met zijn vrouw Hennie en Dritte im Bunde: de hond de tros van zijn zeilboot "De Klepel" hoopt los te gooien. Beiden, Wim en Nico, werden toegesproken en ontvingen cadeaux. Met het vorderen van de avond groeide zoals van ouds de stemming. Speeches van voor zitter Harmsen, van hoofd - trainer Aad de Mos die, met hof - fotograaf Jan Mud te gast was bij de Bordjesclub en secretaris Jan Westrik, de muziek van het duo Peter Maclean, de uitstekend verzorgde dis en dat alles leidde er toe dat het middernacht was vóór we het wisten. Algemeen werd het feest - om in voetbaltermen te blijven - als een "topper aangemerkt. Volgend jaar hoopt het comité zulks te herhalen met nog meer "old-timers" waaronder ook - vooral - de jongere bordjesmannen. P.S.Harry Dade, zoon van één der oprichters van Ajax, woonachtig in het Friese Workum was niettemin bij het feest van de Bordjesclub aanwezig, hetgeen hier zeker als bij zonder mag worden vermeld. Tot zover de heer Middendorp over "De Oude Garde". Het zou misschien wel aanbeveling verdienen als het sectiebestuur de daarvoor geeigende commissie eens liet uitzoeken of het in België geldende systeem, dat bij gelijke beëindi ging van clubs voor de eerste plaats niet het doelsaldo beslissend is, maar kampioen wordt de club die de meeste overwinningen in de competitie heeft behaald. Bij invoering zou het misschien aanvallend voetballen bevorderen. De grote warenhuizen hebben in overleg met de politie een nieuwe maatregel ingevoerd om vervelende bezoekers, onder wie met name balorige jeugd buiten de deur te houden, omdat deze op rellen beluste jeugd een plaag voor de andere bezoekers zijn. Misschien een taak voor de K.N.V.B. - veiligheidsman de heer Rob de Bakker om met de plaatselijke politie - overheid na te gaan of invoering van dit systeem toepasbaar is bij de vandalistische jeugd bij voetbalwedstrijden. Hieronder volgt een opgave van het aantal leden, gesplitst per categorie.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 12