103 9. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1981 - 1982. Na voorlezing van zijn verslag door penningmeester Bartels blijkt dat niemand iets te vragen heeft. De voorzitter dankt de penningmeester voor zijn verslag. Applaus. 10. Rapport van de financiële commissie. Artikel 24, lid 13, van de statuten. De voorzitter van de commissie de heer van Wijk deelt namens de commissie mede, dat hij het vorig jaar een somberder beeld moest schetsen dan dit jaar. De situatie is nog zorgelijk; er is een klein verlies geleden en het kapitaal blijft dus nog negatief. De vooruitzichten zijn echter vrij gunstig in verband met de uitbreiding van het aantal sponsors en de invoering van shirt - reclame. Hierna leest hij het volgende verslag voor: Rapport van de financiële commissie van de A.F.C. "Ajax" over het boekjaar 1981 - 1982. Overeenkomstig artikel 24 van de statuten heeft in het thans verstreken boekjaar 1981 - 1982, de financiële commissie de haar opgedragen taak vervuld, te weten toezicht uit te oefenen op alle zaken het geldelijk beheer betreffende en het bestuur van advies te dienen in alle financiële aangelegenheden, vallende buiten het dagelijks bestuur. De financiële commissie heeft eveneens op grond van vorengenoemd artikel een deel van haar werkzaamheden overgedragen aan het Accountantsbureau Dijker Doornbos te Amsterdam, dat over de door haar verrichte werkzaamheden een rapport, gedateerd 24 augustus 1982 heeft uitgebracht, welk rapport onderdeel vormt van dit verslag. Op grond van onze bevindingen en van het door genoemd Accountantsbureau uitgebrach te rapport verklaren wij, dat de penningmeester de hem volgens artikel 21punt 3, van de statuten opgelegde taken op voorbeeldige wijze heeft verricht of doen verrichten en dat de in overleg met onze commissie vastgestelde balans per 30 juni 1982 en de daarbij behorende rekening van baten en lasten over het boekjaar 1981 - 1982 een getrouw beeld geven van de vermogenspositie, respectievelijk van het behaalde resultaat. Wij adviseren u derhalve de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. Tenslotte willen wij het bestuur dankzeggen voor zijn loyale medewerking bij het vervul len van onze taak. AMSTERDAM, 28 augustus 1982. De Financiële Commissie, (w.g.) (w.g.) (w.g.) D.Keijzer; Ir.J.Lambregts en Drs.L.M.van Wijk. De voorgestelde décharge werd met algemene stemmen verleend.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 111