94 De commissie had aan de leden een circulaire, gedateerd 1 september 1982, toegezonden met het doel te trachten het aantal bezoekers van de clubavond te vergroten, maar het resultaat was niet bepaald denderend. De officiële opening van de clubavonden in het seizoen 1982 - 1983 had plaats op vrijdag avond 20 augustus 1982. De 1e clubavond met dames werd gehouden op vrijdag 10 september 1982. De jaarlijkse visdag werd gehouden op zondag 3 oktober 1982 in Langereis gemeente Op meer, bij de boerderij van boer Modder. Vertrek Ajax - stadion 7.00 uur. Onderweg werd gestopt in Nieuwe Niedorp om in het restaurant "Eurostop" een paar kopjes koffie met krentenbrood te nuttigen. Op de visstek aangekomen werd aan iedere deelnemer - om de kansen zoveel mogelijk ge lijk te doen zijn - een hengel met toebehoren en een doosje wormen uitgereikt. Vóór de middagpauze werden 3 rondes gevist. Na iedere ronde waren de tafels voorzien van snacks, fruit, frisdrank en blikjes bier. Na de 3e ronde werd teruggekeerd naar restaurant "Eurostop" te Nieuwe Niedorp, waar de middagpauze werd gehouden. Om 13.30 uur was het weer instappen om aan de laatste 3 rondes te beginnen. Het was ondertussen heerlijk weer geworden. Er werd meer gevangen dan 's ochtends. Aan het einde van de visdag werden de vislijsten volledig ingevuld en kon worden vastge steld wie uiteindelijk winnaar was geworden en ook wie de grootste baars had gevangen. Dit zou worden bekend gemaakt op de feestavond, die zondag 10 oktober 1982 zou wor- den gehouden in Restaurant De Kegelaire te Amstelveen. Het borreluurtje begon om 17.30 uur: degenen die hieraan niet deelnamen en ook de da mes konden gebruik maken van de bowlingbanen. Om kwart over zeven werd het sein aan tafel gegeven. De dans - en achtergrondmuziek werd voor de derde maal verzorgd door het Lion Trio en wederom op uitstekende wijze. Er werd ook een tombola gehouden met prachtige prijzen waaronder een draagbare TV zodat de lootjes snel waren verkocht. De voorzitter ging over tot de prijsuitreiking en het bleek dat de meeste vis, 30 stuks waren gevangen door de heer Blankert. Hij kreeg zodoende voor 1 jaar de wisselbeker en de eerste keus uit de schat van prijzen. De grootste baars, 32 centimeter, werd gevangen door Martin van den Wildenberg. Ook hij kreeg een wisselprijs en mocht eveneens een prijs uitzoeken. De overige vissers werden in volgorde van het aantal gevangen vissen bij de voorzitter ge roepen om een keus te maken uit de prijzen. Het hoogtepunt van de avond was het optreden van niemand minder dan good old Ajaciede Tante Leen "want een visfeest bij Ajax zonder Tante Leen is ondenkbaar. Als Tante Leen bezig is weet ze niet van ophouden. Dit maak je niet iedere dag mee in deze

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1983 | | pagina 102