85 7. Verkiezing van 1 plaatsvervangend lid van de financiële commissie. Artikel 24, lid 3, van de statuten De heer A.W.van Dijk is tussentijds afgetreden. Door de leden A.Kraan en M.J.W.Middendorp is kandidaat gesteld de heer H.J.W.Pil. De voorzitter stelt voor de heer Pil te benoemen, aangezien hij de enige kandidaat is. Applaus. 8. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1980 - 1981, waarin opgeno- merj een verslag over de werkzaamheid van de ledenraad. De secretaris deelt mede, dat tot zijn spijt in het jaarverslag abusievelijk geen melding gemaakt werd van het feit dat de heer H.J.W.Pil in november 1980 de heer W.Deegen heeft opgevolgd als lid van de Terrein - en Onderhoudscommissie, waarvoor excuses. Voorzitter Harmsen vraagt of iemand op - of aanmerkingen heeft op het jaarverslag, maar niemand meldt zich daarvoor. 9. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1980 - 1981 Penningmeester Bartels leest zijn jaarverslag voor, waarna de voorzitter vraagt of iemand op - of aanmerkingen heeft, maar ook nu meldt zich niemand. 10. Rapport van de financiële commissie. Artikel 24, lid 13, van de statuten De heer van Wijk begint met de mededeling dat de financiële situatie van Ajax zeker niet rooskleurig mag worden genoemd. Hij is van mening dat het bestuur, met name de penningmeester al het mogelijke heeft gedaan om het verlies binnen de perken te hou den, maar uiteindelijk is het toch nog een aanzienlijk verlies geworden. Door de gehele vereniging zal in het lopende jaar bezuinigd moeten worden en hij ver zoekt een ieder hiervoor begrip te willen hebben. We moeten ons realiseren dat we elk jaar op de afgrond balanceren en er behoeft maar weinig te gebeuren of we vallen geheel in 't ravijn. Er zijn twee mogelijkheden of we gaan door op de weg die we al jaren gaan met diverse bijstellingen of we moeten nu op dit moment ingrijpen. Hij is van mening dat we dit jaar nog de oude weg moeten volgen. De leden zijn met algemene stemmen van mening dat dit inderdaad moet gebeuren. Vervolgens stelt de heer van Wijk aan de ledenvergadering voor de penningmeester en de overige leden van het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële be leid. De décharge wordt met algemene stemmen verleend. Voorzitter Harmsen bedankt de leden van de financiële commissie voor hun werkzaam heden in het afgelopen jaar. Applaus. 11. Rondvraag. De heer Tholen bedankt het bestuur dat er binnen één jaar tijd gevolg is gegeven aan zijn wens plaatsen in het Ajax - stadion te creëren ten behoeve van een aantal invaliden. Hij vraagt of het mogelijk is hier publiciteit aan te geven en tevens een aantal belangen verenigingen van gehandicapten aan te schrijven. Ook vraagt hij of er verwijzingen naar de desbetreffende tribune kunnen worden geplaatst. De voorzitter zegt toe aan zijn wensen te zullen werken en vraagt of de heer Tholen

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 91