72 een stuk praktijkervaring niet kan en mag ontbreken. De commissie stelt dan ook de grootste prioriteit, om samen met het bestuur een vorm te vinden, waarin zij de sponsors kan interesseren om in deze leemte te voorzien. Tot slot van deze opsomming mag zeker niet ontbreken de kwestie van afvloeing van jeugdspelers. Door de goede samenwerking van de commissie en jeugdcommis sie werd de commissie zo snel mogelijk geinformeerd en in een aantal gevallen werd zelfs de vaste begeleider betrokken bij het zogenaamde afvloeingsgesprek. Ook de wijze waarop in de Edenhal het seizoen 1981 - 1982 voor de jeugd werd afgesloten, met de huldiging van de kampioenselftallen en het afscheid van vertrekkende spe lers, waarbij de Studie - en Begeleidings Commissie aanwezig mocht zijn, verdient een pluim aan het adres van de jeugdcommissie. Zo vond op 27 mei 1982 de laatste evaluatie vergadering van de commissie plaats, waarbij zij het genoegen had kennis te maken met de voor het seizoen 1982 - 1983 aangestelde trainer de heer T.Bruin Slot. De wijze waarop door de nieuwe trainer over spelersbegeleiding werd gesproken, geeft het volste vertrouwen een waarborg te zijn voor een voortzetting van de goede werkcontacten met de trainers - staf. Financiën. Bij de door de heer G.Holsheimer verstrekte opgaaf van uitgaven gemaakt ten behoeve van de commissie is enige toelichting hier wel op zijn plaats. De ten opzichte van voor gaande jaren in het oog springende kosten zijn gelegen in het feit, dat de kosten van het rapport Ajax begeleidt plus de presentatie daarvan, geheel ten laste van het aan de commissie ter beschikking gestelde budget zijn gebracht. Een nadere bestudering van de uitgaven leert namelijk, dat de werkelijke kosten met be trekking tot begeleiding praktisch hetzelfde zijn gebleven, vandaar onze kreet, geen slecht resultaat. Het lijkt echter niet onwaarschijnlijk nu de begeleiding zich meer dan voorheen uitstrekt over de betaalde spelers, dit een stijging van de begeleidingskosten met zich mee brengt. Uitgaande van dezelfde financiële mogelijkheden voor het seizoen 1982 - 1983 hoopt de commissie aan het eind van dat jaar wederom te kunnen stellen: geen slecht resultaat Perspectief conclusie. Naast de voortzetting van haar normale werkzaamheden, ligt daar de wens van het be stuur om binnen niet al te lange tijd met een voortgangsrapportage te komen met be trekking tot de begeleiding van de full - profs, een gedachte waar de commissie zich vol ledig in kan vinden. Verder leeft bij de commissie de behoefte om een vorm van overleg met Ajax - sponsors te realiseren, waaruit mogelijk een slagvaardiger beleid met betrek king tot arbeidsbemiddeling uit voort komt. Ook verdient het idee van de ouderavond een nadere uitwerking, waarvoor de secretaris van de jeugdcommissie de heer A.R.Been reeds zijn medewerking heeft gegeven aan een conceptvoorstel over de invulling van zo'n avond. Ook dit jaar meent de commissie de door haar gestelde doelen weer bereikt te hebben en stelt zij vast, dat zij op de immer opdoemende nieuwe ontwikkelingen een gepast antwoord heeft kunnen vinden.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 78