71 docenten, welke afhankelijk van de groepssamenstelling van de huiswerkklas of de noodzaak van privé - ondersteuning werden ingeroosterd. De begeleiding aan de be taalde spelers strekt zich uit van een enkel advies tot het ondergaan van een studie beroepskeuzetest door de Idenburg Stichting. Hetgeen voor een aantal resulteerde in een privé - ondersteuning bij de te volgen studie. Vermeldenswaardig is hier eveneens de ondersteuning aan een speler uit de A - selectie bij het behalen van het trainersdiploma. Voor alle duidelijkheid, bege leiding op het niet voetbaltechnische vlak, conform het gestelde in het huishoude lijk" reglement. Gebruik makende van de goede contacten binnen de onderwijswereld wist de com missie, na contact met de Utrechtse Kring van Repetitoren ten behoeve van een speler van de A - selectie, gedurende 30 uur een gratis repetitor te realiseren voor een extra ondersteuning bij zijn Rechtenstudie. In totaal betrof het vijf spelers van de A - selectie die op het gebied van studie intensief werden begeleid. De studiebegeleiding werd op 14 mei 1982 in samenhang met de beëindiging van de voetbaltraining afgesloten. Op het moment van schrijven van dit rapport zijn nog niet alle exacte schoolresultaten bekend, maar aan de hand van ons bekend zijnde gegevens kan worden gesteld, dat de studiebegeleiding wederom een maximaal ren dement heeft opgeleverd. Waren er in het verleden nog weieens schoolproblemen met betrekking tot deelname cq. plannen van jeugdtournooien, dan is dit nu verleden tijd. Als dienstverlenend orgaan heeft de commissie desgevraagd haar advies mogen geven of deelname aan een tournooi al dan niet verantwoord was. Indien de noodzaak daarvoor aanwezig was, nam de commissie hierover contact op met de schooldirecties, bijvoorbeeld indien voor hun deelname aan een tournooi vrijaf van school moest worden verkregen, hetgeen in alle gevallen door de school directies werd gehonoreerd. Slechts één enkele maal moest de commissie adviseren, om niet deel te nemen aan een tournooi, welk advies door de jeugdcommissie cq, bestuur tot haar volle tevredenheid werd overgenomen. Een zaak welke veel minder reden tot tevredenheid geeft en de grootste aandacht verdient is die van bemiddeling bij het zoeken naar een passende werkkring. De voorgenomen in eigen beheer vacaturebank bleek reeds in het voorafgaande jaar geen respons te vinden bij eventuele kandidaatwerkgevers en dit jaar is dit, mede door de economische recessie niet anders. Van het Gewestelijk Arbeidsbureau is weinig of niets te verwachten, mede gelet op de wensen noodzaak van aangepaste werktijden, afhankelijk van al dan niet behoren bij de betaalde spelersgroep dan wel het volgen van part - time studie. De commissie moet dan ook met een gevoel van machteloosheid erkennen dat on danks de eigen initiatieven, tot en met het begeleiden tijdens de sollicitatiege sprekken het niet lukte om een tweetal spelers van respectievelijk het tweede elf tal en de A - selectie aan een passende werkkring te helpen. Deze tegenslag werd gedeeltelijk ondervangen door een inmiddels aangevangen studie, waarbij zij individuele studiebegeleiding krijgen, maar duidelijk zal zijn dat

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 77