68 zaken Betaald Voetbal bij alle verenigingen in het betaalde voetbal wordt aanbevolen, door het instellen van een zogenaamde Commissie Personeelsbeleid. Dat de begeleiding bij de vereniging Ajax een totaler begeleiding kent dan die van een stichting, ligt opgesloten in de verenigingsvorm. Na de installatie van een achttien tal uit het niets geboren Commissies Personeelsbeleid, volgde die van de Studie- en Begeleidingscommissie echter met dit verschil dat haar vi sie op begeleiding geschraagd wordt door vijf jaar ervaring. Het vorenstaande was reden voor het .bestuur, naam, samenstelling en werkwijze van de commissie niet te wijzigen in Commissie Personeelsbeleid. Dit standpunt werd door de heer Drs.M. Roemers, verbon den aan de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal en belast met de advisering aan de "betaald voetbal organisaties met betrekking tot taak en samenstelling van de commis sies Personeelsbeleid, na inzicht te hebben verkregen in werkwijze cq functioneren van de Studie - en Begeleidingscommissie als vanzelfsprekend ervaren. Op 16 maart 1982 volgde in aansluiting op de presentatie van het Rapport de instal latie van de S.B.C. plaats, in aanwezigheid van een grote persvertegenwoordiging en tal loze officials. Een nieuw aspect in haar functioneren ziet de commissie in het vertegenwoordigen van de vereniging naar buiten toe. Voorbeelden hiervan zijn: de deelname aan een tweetal forum - discussies met de BAVA, hetgeen door beide partijen als zeer positief is ervaren. orienterende gesprekken met de regisseur van een Ikon - filmploeg over een op te nemen televisiefilm over de Ajax - jeugd, met als doel het belang van de speler en de vereniging te waarborgen en het bestuur te kunnen adviseren, behelzende de maatschappelijke problemen welke zich bij jeugdige topsporters kunnen voordoen. Wat eveneens niet onvermeld mag blijven is de gift groot f 1.000,- welke op de kampioens receptie namens het Gemeentebestuur, door loco - burgemeester de heer L.Kuypers aan de voorzitter werd aangeboden. In zijn toespraak benadrukte de heer Kuypers de nood zaak van maatschappelijke begeleiding, zoals die bij Ajax bestaat. Woorden welke door de voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal de heer Mr.E. Vilé werden onderstreept, daarbij de hoop uitsprekend, dat dit voorbeeld van Ajax be geleidt door alle betaald voetbal organisaties zal worden overgenomen. Namens de S.B.C. bedankte de heer Harmsen de heer Kuypers voor de gift, met de me dedeling aan penningmeester Bartels zich niet op dit extraatje te verkneuteren, daar dit geheel ter beschikking van de S.B.C. is, waarvan akte. Voor de geschiedenis lijkt het vermeldenswaardig dat de voorzitter in zijn dankwoord aan de heer Vilé het dringend advies gaf zich ook over de maatschappelijke spelersbege leiding bij de K.N.V.B. zelf te beraden. De ontwikkelingen in het afgelopen jaar hebben de S.B.C. veel publiciteit cq. belangstelling gebracht. De S.B.C. heeft zich dan ook voor genomen terug te keren in de anonimiteit om in alle rust haar werkzaamheden te kun nen voortzetten. Taakverdeling en werkwijze van de commissie. Voor wat betreft de samenstelling heeft de commissie geen wijziging ondergaan. Echter

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 74