61 Resumerend; De afspraak werd gemaakt dat de volgende punten verder uitgewerkt moeten worden: 1Bij afscouten van een speler, welke reeds enige malen anoniem is beoordeeld, zal de scout zich melden bij de voorzitter van de betrokken vereniging. 2. Indien Ajax een speler graag zou laten deelnemen aan een paar proeftrainingen, zal hiervoor eerst toestemming worden gevraagd aan het bestuur van zijn vereni ging. 3. Indien een speler bij Ajax zal worden afgevoerd, wordt zijn oude vereniging als eerste hiervan in kennis gesteld. 4. Indien het mogelijk wordt dat de amateur clubs betere spelers zelf melden bij het scoutings - apparaat van Ajax, dan zouden de instuifdagen tot een minimum be perkt kunnen worden. De tweede bijeenkomst werd gehouden op 24 november 1981Om 20.15 uur opent de heer van Eijden de vergadering met een woord van welkom. Hij deelt vervolgens mede, dat Ajax bewust de BAVA - najaarsvergadering niet heeft bijgewoond om de BAVA de gelegenheid te bieden de materie eerst in eigen kring te bespreken. Vervolgens zegt hij dat het bij Ajax onprettig is overgekomen, dat net toen er een posi tief contact was gelegd tussen Ajax en BAVA, nare publicaties verschenen in de Baviaan, het orgaan van BAVA. De heer ten Dam zegt hierop, dat hij als afdelingsbestuurder jeugd van nabij heeft meegemaakt hoe Ajax en het amateurvoetbal, vooral ten aanzien van het jeugdvoetbal, uit elkaar groeiden en waarom zijns inziens de instuifdagen van Ajax de verkeerde kant opgingen. Hij is er nu inmiddels van overtuigd betreffende de positieve instelling van Ajax, zoals uit de tot nu toe gevoerde besprekingen is gebleken. In de najaars - vergadering hebben de BAVA - leden zich accoord getoond met de door het BAVA - bestuur geformuleerde uitgangsprincipes: elke getalenteerde jeugd - speler moet in de gelegenheid gesteld worden om te kunnen overgaan naar de in hem geïnteresseerde BVO, de overgang moet zodanig geschieden, dat de belangen van de speler en zijn ama teurvereniging niet in gedrang komen. De BAVA - verenigingen hebben zeer uiteenlopende ervaringen met Ajax, kritiek maar ook complimenten. Het zelf aanmelden van jeugdspelers door de amateurclubs bij Ajax ligt moeilijk. Er wa ren vragen over de terugkeer van afgeteste spelers in het amateurvoetbal. Het bestuur werd gemachtigd verder met Ajax te onderhandelen. De heer van Eijden vraagt: bij wie kan Ajax het beste toestemming vragen voor het hou den van proeftrainingen De heer van der Heuvel antwoordt, dat dit telefonisch zou kunnen bij de voorzitter, maar beter is om het schriftelijk te vragen bij het secretariaat van de betrokken vereni ging, want dan is Ajax altijd gedekt. De heer van Eijden is van mening, dat indien het opgeven van spelers aan Ajax door de

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 67