39 divisieclubs waren hiervan vrijgesteld. Voor de 2e ronde hadden we een uitwedstrijd geloot tegen D.H.C. en werd op 1 novem ber 1981 in Delft gespeeld en door ons gewonnen met 3 - 2. De 3e ronde bracht ons weer een uitwedstrijd en wel tegen D.S/79. Deze wedstrijd werd 17 januari 1982 in Dordrecht gespeeld. Het veld was erg ongelijk en bevroren en onbespeelbaar, maar volgens de mening van het bestuur van D.S/79 kon er wel op worden gespeeld en aangezien scheidsrechter Corver deze mening deelde moest er worden gespeeld. Tegen de spelverhouding in werd de wedstrijd met 1 - 0 door ons verloren, dat een vroege uitschakeling betekende in de wedstrijden om de KNVB - beker. Het resultaat van de 2 gespeelde bekerwedstrijden: gesp. gew. gel. verl. punten voor - tegen 2 1 1 2 3-3 De drie doelpunten werden gemaakt door Kieft, Ling en Olsen. EUROPACUP 2. Bij de loting was voor ons uit de bus gekomen: Ajax - Tottenham Hotspur. De thuiswedstrijd moest worden gespeeld op woensdag 16 september 1981 en op ver zoek van Tottenham werd de uitwedstrijd gespeeld op dinsdag 29 september 1981 Ajax - Tottenham Hotspur. 1 - 3 Deze wedstrijd die in het Olympisch stadion werd gespeeld werd eigenlijk door ons enigs zins pechvol verloren. Reeds in het begin van de wedstrijd moest Wim Jansen wegens een blessure uitvallen; als zijn vervanger kwam Piet Wijnberg in het veld. De 1e goal van Tottenham werd uit duidelijke buitenspel positie gemaakt, maar de Spaan se scheidsrechter Castillo, die nè de 1e ronde van WK 1982 wegens partijdig fluiten door de F.I.F.A. werd uitgeschakeld, keurde het doelpunt toe. Het werd voor de rust nog 2 - 0 voor het beter spelende Tottenham, dat fouten in onze verdediging tweemaal afstrafte. Nadat Tottenham eerst nog 3 - 0 had gescoord ging Ajax, waar Ophof was vervangen door Vanenburg, beter spelen. Een door hem in de korte hoek geschoten bal werd door de keper in een reflex gestopt. Lerby scoorde nog tegen, maar een paar andere kansen werden gemist en bovendien werd ons een strafschop onthouden. Tottenham Hotspur - Ajax 3 - 0 Door blessures konden Rijkaard, Ling en Schrijvers niet spelen hetgeen een geduchte verzwakking betekende. Gelukkig bleek tijdens de wedstrijd dat Galjé in uitstekende vorm was. De nederlaag was verdiend, maar de uitslag viel wel iets te hoog uit. Het was voor dit jaar het einde van de Europacup - wedstrijden, waarin de jeugdige

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 45