29 Het competitieverloop is eigenlijk wat uit de hand gelopen, want wie had de huidige situatie wat de toeschouwers betreft nu eigenlijk verwacht. De thuiswedstrijden tegen F.C.Utrecht en A.Z/67 zijn practisch uitverkocht, maar nog steeds is het bestuur van mening dat het kampioenschap geen verplichting is. De besprekingen met Johan Cruyff verlopen goed en op een enkele uitzondering na willen we toch graag de ploeg die nu in 't veld staat bij elkaar houden. Trainer Linder zal op eigen verzoek terugkeren naar Zwitserland. Het bestuur en de spelers zijn blij met de wijze waarop Linder bij Ajax heeft gewerkt. H.van Wijk zal 2e trainer worden en T,Bruins Slot wordt Hoofd jeugdopleiding. Voor C.Groot is nog geen vervanger gevonden. Als opvolger van J.Gieltjes is de heer Roubos 'aangetrokken. Het bestuur is verder van plan het ere - terras te verbouwen om daar zogenaamde loge - plaatsen te creëren met de bedoeling een bepaalde categorie mensen aan Ajax te binden en om er financieel op vooruit te gaan. De logeplaatsen gaan f 2.500,- per stuk kosten en er hebben zich reeds gegadigden voor aangemeld. De bestuurskamer zal ook moeten worden verbouwd om voor deze mensen tevens ruim te in de bestuurskamer te creëren. Niet een ieder zal een logeplaats kunnen bezetten om dat er ballotage zal plaats vinden. De heer Caransa vraagt of de leden van de ledenraad hun plaats op het ere - terras zul len behouden. De secretaris zegt dat het bestuur hierover nog geen definiteif besluit heeft genomen, maar dat naar zijn mening eerst de ere - leden en de leden van verdienste en dan de le den van de ledenraad vermoedelijk een plaats op het ere - terras toegewezen zullen krij gen. De heer Caransa wil dat er een overgangsperiode komt, omdat hij van mening is dat ie mand die zo'n logeplaats heeft de kans loopt lastig te worden gevallen. De voorzitter verzoekt de heren Fischer, Potharst en Van Praag plaats te willen nemen in de ballotagecommissie, laatstgenoemde zou zijns inziens hiervoor wel voelen. De heer Fischer zegt dat hij moet bedanken om gezondheidsredenen. De heer Potharst zegt voorlopig in principe ja, maar wil er wel nog over denken. Hierna volgt een discussie over het feit of er al dan niet een advertentie in het clubnieuws moet komen omtrent het kunnen kopen van een logeplaats of dat eventuele gegadigden moeten worden benaderd. De heer Bakker is van mening dat bedrijven zeker moeten worden benaderd of ze inte resse hebben voor een logeplaats. Besloten wordt dat de namen van de leden van de ballotagecommissie niet naar buiten mogen worden gebracht. 6a. Voorstel van het bestuur om de werkende leden A.R.Been en A.Boerkoel op grond van de aan de vereniging bewezen diensten te benoemen tot leden van verdienste. (Artikel 5, lid 7, van de statuten). Voorzitter Harmsen deelt mede, dat de heer A.Boerkoel vanaf 1938 lid van de vereniging

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 35