28 De heer Hordijk zegt 10 jaar voor deze commissie een mooi aantal te vinden om dan tot werkend lid te worden benoemd. Voorzitter Harmsen wijst op het verschil van het aantal jaren donateur zijn van de di verse leden van de controle - commissie. De heer Lambregts is van mening dat iemand niet na verloop van een x - aantal jaren tot werkend lid moet worden benoemd maar dat de man beoordeeld moet worden via het verkrijgen van diverse adviezen. Gereglementeerd moet dit zeker niet worden. De heer Keijzer is van mening dat je best iemand mag beoordelen gezien het aantal ja ren van donateurschap. De heer Waas vindt dat het criterium moet zijn waarop je iemand tot werkend lid gaat benoemen: a. gaat de desbetreffende persoon verdiensten krijgen of heeft hij deze reeds gehad voor de vereniging; b. heeft dit functioneren voor de vereniging enige continuiteit; hij is van mening dat de te volgen procedure voor een ieder duidelijk moet zijn. De voorzitter besluit de discussie over dit punt met de mededeling dat het bestuur de tot werkende leden voorgestelde leden van de controle - commissie gaat screenen. Gezien voorgaande discussie wordt besloten het voorstel om donateurs die reeds vele jaren donateur zijn te benoemen tot werkend lid niet door te laten gaan. Het voorstel om de heren C.Groot en G.van Mourik tot werkend lid te benoemen wordt met algemene stemmen aangenomen. Hierna wordt teruggegaan naar punt 4 van de agenda. Besloten wordt accoord te gaan met de wijziging van het huishoudelijk reglement met dien verstande dat in de tekst van lid 1 de woorden ten minste 12 worden vervangen door de woorden een aantal 6. Mededeling(en) van het bestuur. De voorzitter deelt mede, dat zoals ieder reeds heeft vernomen Ajax een contract voor shirtreclame met T.D.K. heeft gesloten voor een periode van 3 jaar. De reden van T.D.K. zijde hiervoor is dat het weliswaar het grootste marktaandeel in cassette's en tapes bezit, maar dat de naambekendheid hier ver bij achter blijft. Na de vrijwel afgesloten onderhandelingen met T.D.K. hebben zich nog enkele firma's gemeld. De voorzitter is van mening dat het door de KNVB genoemde vereveningsfonds niet uit de opbrengst van shirtreclame moet worden samengesteld. Indien er verevening plaats zal vinden zal dit moeten geschieden over meerdere opbrengst van recettes uitgezon derd van Europacup voetbal. Hij zegt verder geen moeite te hebben met het B.B.I. als adviserend orgaan. Voorts is de overheid bezig het zwartgeld - circuit te ondervangen via invoering van o.a. het drukken van seizoenkaarten bij een centrale instantie via de KNVB te Zeist. Het be stuur van Ajax heeft zich verzet tegen deze maatregel, omdat controle door een regis ter - accountant toch ruim voldoende moet zijn.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 34