27 59 ondersteunende leden zijn 30 jaar of langer lid; 104 25 Toelichting ter vergadering door de voorzitter. De voorzitter deelt mede, dat in het eerste gedeelte van dit punt abusievelijk niet de naam van R.Ojevaar (1977) is vermeld. De brief van de controle - commissie met het voorstel om 7 leden van de commissie te be noemen tot werkende leden is door het bestuur voorgelegd aan de commissie van goede diensten om advies. Deze commissie heeft het bestuur geadviseerd dit voorstel te volgen, zodat het voorstel nu op de agenda voorkomt. De heer Hordijk is van mening dat het vaak voorkomt dat indien leden van commissies tot werkend lid worden benoemd er vrij snel na deze benoeming bedanking voor de com missie volgt. De heer Westrik beaamt deze mededeling van de heer Hordijk en zegt dat hij benaderd is door 2 leden van de controle - commissie, die hem zeiden dat onder de 7 voorgestelde le den er twee zijn die praktisch niet aan de werkzaamheden van de commissie deelnemen. De heer Timman vraagt op welke gronden de commissie van goede diensten tot een posi tief advies is gekomen. Secretaris Westrik leest de volgende brief van de commissie van goede diensten voor: Amsterdam, 15-01 - 1982. Geacht bestuur, De commissie van goede diensten, in vergadering bijeen op 12 januari 1982, adviseert u het verzoek van de controle - commissie d.d. 11 mei 1981 en 30 november 1981 tot be noeming van werkend lid van de heren R.Ojevaar (1977), G.Dermout (1975), W.H.Ros sen (1976), J.M.Jansen (1975), W.Brouwer (1975), H.B.Lauer (1976) en W.Wassenaar (1976), positief te waarderen. De commissie heeft daarbij het volgende overwogen: 1. Alle genoemde personen hebben op grond van hun dienst - jaren een werkend lidmaat schap van Ajax ruimschoots verdiend; 2. Benoeming tot werkend lid betekent voor deze personen een erkenning van hun werk zaamheden voor Ajax; 3. Benoeming tot werkend lid kan bovendien een stimulans zijn voor deze en andere Aja- cieden hun vrije tijd ieder op zijn eigen plaats ter beschikking te stellen van Ajax. 4. De commissie vindt in redelijkheid de kennelijk tot dusverre gehanteerde termijn van 10 jaar lid van de controle - commissie te lang. 5. De commissie laat het aan de prudentie van het bestuur over een soepeler termijn vast te stellen naar analogie van de andere commissies. De commissie van Goede Diensten hoopt dat u met bovenstaand advies de juiste beslis sing zult nemen. Met vriendelijke groeten, hoogachtend, De Commissie van Goede Diensten, (w.g.) G.Fischer.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 33