24 heden voor Ajax hebben verricht. Vervolgens zegt de voorzitter dat hij geschrokken is van het niveau van een aantal mensen dat de kienavond bezoekt, zijns inziens loopt het bezoek ook steeds meer terug. Het bestuur denkt er over tot het oprichten van een club van 80 of 100 personen over te gaan en wil dit idee meegeven aan de leden van de vergadering ter overdenking. Hij deelt mede, dat de commissie van Goede Diensten het bestuur een advies heeft gegeven omtrent een verzoek van de leden van de controle commissie. Het bestuur heeft besloten het advies van de commissie op te volgen om een aantal leden van de controle commissie voor benoeming tot werkend lid op de agenda van de volgende vergadering te plaatsen. De heer Harmsen deelt mede, dat in het afgelopen jaar bijdragen van C.R.M. zijn ontvangen voor accomodatieverbetering, voor een gezinstribune en kort geleden ook voor de aanleg van een TV - circuit. Aangezien Ajax ook belangrijk in de aanlegkosten moet bijdragen noemt hij het van CRM ontvangen bedrag niet subsidie maar een bijdrage in de kosten. Het concierge - echtpaar Lubbers gaat Ajax per 1 maart a.s. verlaten; voor een toelichting geeft hij het woord aan de heer Bartels. Deze zegt dat het echtpaar voortaan zijn overuren vergoed wilde hebben. Hoewel hij over Lubbers zelf wel tevreden is heeft hij het verzoek niet ingewilligd, omdat er te veel werd gevraagd. Mevrouw Lubbers kwam met ongerechtvaardigde klachten zoals: waarom mag mijn man niet mee met de reis naar het Carafbisch gebied en waarom krijgen wij geen vrij kaarten bij uitwedstrijden, want de reiskosten moeten we ook al betalen. Omstreeks 18 januari heeft de heer Lubbers hem gebeld en medegedeeld, dat hij een nieuwe betrekking had gevonden waar hij 1,5 keer zoveel kon verdienen en daarom ontslag vroeg per 1 maart 1982. De heer Van der Wal vindt het jammer dat Lubbers weggaat. Deze had wel grieven zoals het niet hebben van een vrije dag en het feit dat hij meer wasbaas was dan concierge en dat penningmeester Bartels een verzoek tot loonsverhoging had afgewezen. De heer Pil zegt dat het hem bekend is, dat er iemand anders was aangetrokken voor het schoonhouden van de kantoorlokalen en de bestuurskamer, waardoor het echtpaar was ontlast van een aantal werkzaamheden die oorspronkelijk tot hun taak behoorden. De heer Bartels zegt dat desondanks de gevraagde loonsverhoging een veelvoud van een paar honderd gulden was. Zoals de heer Pil heeft gezegd is door ziekte van Mevr.Lubbers het echtpaar ontlast van werkzaamheden, waarin geen verandering is gebracht toen Mevr. Lubbers hersteld was. Aan het echtpaar is ook een Kerstgratificatie verstrekt. De heer Been meent te weten dat de heer Lubbers van Ajax niet het salaris heeft verlangd, dat hij in zijn nieuwe betrekking kon gaan verdienen. Hij zou tevreden zijn geweest met een kleinere loonsverhoging. De voorzitter en penningmeester hebben gezamenlijk nog een gesprek met het echtpaar gehad, maar hun besluit om per 1 maart weg te gaan stond vast. Voorzitter Harmsen deelt mede, dat deelname van Ajax aan het internationaal tournooi Amsterdam 707 twijfelachtig is geworden omdat we een aanbieding uit Zuid - Amerika hebben ontvangen waarvoor we een vergoeding ontvangen die de aanbieding voor deelna me aan Amsterdam 707 ver te boven gaat.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 30