22 De heer Bartels heeft van Zeeburgia hogere contributie - bijdragen door gekregen dan die door de heer Van der Zwaag zijn genoemd. De heer Waas is van mening dat de contributie van Ajax niet moet worden vergeleken met andere verenigingen. Ajax moet gewoon zelfstandig zijn contributie vaststellen. De heer Fischer heeft het gevoel dat bij de ledenraad de bereidheid bestaat akkoord te gaan met de voorgestelde contributie - verhoging. Persoonlijk heeft hij moeite met de ver hoging van de bijdrage voor de ondersteunende leden. De heer Lambregts merkt op dat destijds de afspraak is gemaakt voor de verhoging van de contributies het prijs - indexcorrectiecijfer te hanteren. Hij vindt dat de voorgestelde ver hoging van de contributie voor jeugdleden rustig kan plaatsvinden omdat voor een goede opleiding best betaald mag worden. De heer Potharst is van mening dat in de gaten moet worden gehouden, hetgeen de heer Van der Zwaag heeft gezegd, want dat bedankingen door donateurs tot gevolg heeft dat er minder geld zal binnenkomen. De heer Bartels deelt mede, dat de seizoenkaarten alsmede de losse kaarten niet in prijs zullen worden verhoogd en dat aan de houders van seizoenkaarten voor de zittribunes gratis het Ajax - Nieuws zal worden toegezonden met het oogmerk om de binding met Ajax daardoor te verstevigen. De heer Klok vraagt zich af waarom Ajax nog donateurs heeft als de prijs van seizoen - kaarten voor de vakken B en C gelijk is aan de bijdrage van een donateur. Hij zou graag een antwoord willen hebben op de vraag hoe de terugloop van donateurs is ontstaan. De heer Westrik merkt op dat bij het aannemen van nieuwe jeugdleden is gebleken dat deze bij Ajax veelal minder contributie behoefden te betalen dan bij hun oude vereniging. De heer Timman zegt dat het bestuur zich in het verleden altijd op het standpunt heeft gesteld dat de jeugd de toekomst van Ajax was en dat om die reden de contributie bewust aan de lage kant werd gehouden. Als het bestuur dit nu wil rechttrekken is dit geen pro bleem voor hem, maar hij vraagt zich wel af of dit in êên keer moet gebeuren. Zijns inziens zou het juister zijn om de contributie in een paar jaar bij te stellen. De heer Kraan heeft enigszins moeite met de argumentatie van de verhoging, want men zou in de gaten moeten houden dat niet alleen de jeugdspelers daarvan profiteren maar dat het ook Ajax kan zijn. Voorzitter Harmsen zegt dat de jeugdopleiding zijns inziens in de afgelopen 10 jaar ten minste 2.5 millioen gulden heeft gekost. De heer Kraan is van mening dat de contributie voor werkende leden ook vrij sterk stijgt terwijl deze leden toch geen gebruik maken van een opleiding zoals de jeugdleden. De heer Harmsen is van mening dat van de werkende leden gerust de hogere contributie kan worden gevraagd. De heer Pil begrijpt niet waarom de dameskaarten zo goedkoop zijn. De heer Fischer stelt voor de verhoging van de bijdrage voor de donateurs pas door te voe ren, indien het definitief vaststaat dat B.T.W.hierover moet worden afgedragen. De heer Bakker stelt voor de verhoging van de bijdrage wel toe te passen en later eventu eel de ten onrechte in rekening gebrachte B.T.W. te restitueren.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 28