19 zoeken buiten de vereniging. De heer Westrik zegt dat bij het instellen van de ledenraad van de gedachte werd uitgegaan dat nieuwe bestuursleden afkomstig zouden zijn uit de ledenraad. De heer Van der Wal zegt dat de situatie van vroeger niet meer met de huidige situatie is te vergelijken gezien de kwaliteit en de kwantiteit van de tegenwoordige werkzaamheden van het bestuur. De heer Gianotten wijst op het aspect dat de Ajax - structuur aan de ledenraad alle contro le geeft. Men heeft indertijd voor deze structuur gekozen en dan moet men nu niet de macht terugdraaien. De ledenvergadering verwacht dat er enige controle wordt uitgeoefend. Het gehalte der democratie wordt minder bij een vermindering van het aantal ledenraads leden. De heer Kraan is van mening dat het idee van de heer Fischer niet ineens van tafel moet worden geveegd maar doorvoering van dit idee is zijns inziens nu nog te vroeg aangezien we de laatste tijd er nog steeds in slagen nieuwe kandidaten te vinden. Hij wijst verder op het gevaar dat bij vermindering van het aantal leden de kans bestaat dat er te veel groepsvorming ontstaat, hetgeen een gevaar kan zijn voor de democratische inslag. De voorzitter vraagt de heer Schoevaart waarom er geen leden doorstromen van de jeugd naar de seniores. Deze zegt dat de financiële toezeggingen door andere clubs de spelers van Ajax wegtrekken. De heer Van der Zwaag vindt dit geen vraag voor de seniores - commissie, maar voor de jeugdcommissie. Hij beaamt tevens de opmerking van de heer Neefjes die heeft gezegd dat de spelers liever weg gaan voor een x - bedrag. De heer Van der Wal vindt de overgang van het aantal jeugdspelers naar de seniores bedroe vend. Hij is van mening dat het derde elftal dichter bij de A - juniores moet worden getrok ken. Misschien kunnen deze selectie's door dezelfde trainer getraind en begeleid worden, dan is het contact intensiever. De heer Boerkoel zegt dat enige jaren geleden uitgebreide gesprekken hebben plaatsgevon den met jeugdspelers omtrent overgang naar de seniores, maar Ajax 3 sprak de jeugdspelers niet aan. De heer Van Eijden zegt dat indertijd ook getracht is om jeugdspelers naar de seniores te doen overgaan door de wedstrijden van Ajax 3 op Voorland te laten spelen. De heer Van Wijk zegt dat Ajax bezig is met de opleiding van spelers voor betaald voet bal. Nu gaan we echter alles doen om spelers voor de seniores zoveel mogelijk te behouden. Die gang van zaken wilden we destijds niet en hieruit moet je de konsekwentie trekken dat de aanvoerstroom stopt en dat het daardoor moeilijker wordt om mensen voor de le denraad te vinden. De heer Westrik zegt dat indien Ajax 3 onder de naam Ajax 1 amateurs zou uitkomen er wei meer spelers zouden blijven. De heer Neefjes wijst op het probleem dat grote amateurclubs ook geen kader hebben. De heer Van der Zwaag zegt dat als je spelers wilt vasthouden er een trainer op niveau dient te worden aangetrokken. De heer Vischschoonmaker is van mening dat er in de amateurafdeling toch wel enige

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 25