15 In zijn blik op de toekomst zegt hij dat uit het financiële verslag over het afgelopen seizoen overduidelijk blijkt dat de opbrengsten moeten stijgen. Goed en aantrekkelijk voetbal, ge paard gaande met goede resultaten zijn hiervoor een eerste vereiste, want dat doet het pu bliek komen. Het bestuur heeft voor de aanvang van het nu lopende seizoen de omrastering om het veld laten vernieuwen en 'n vak op de Reijnoldstribune ten behoeve van de beveiliging van het publiek en de spelers. De kosten zullen kritisch worden bekeken. Het eerste resultaat hiervan is de vermindering van het aantal contractspelers van 33 tot 23 waarvan er nog 2 zijn uitgeleend. Echter zal door de gehele vereniging, met nadruk op gehele, absoluut verder bezuinigd moeten wor den. Het eerste jaar van zijn penningmeesterschap was niet gemakkelijk maar hij hoopt en ver wacht dat Ajax in het seizoen 1981 - 1982 goede successen in sportief opzicht zal boeken, zodat hij aan het eind van het volgende verenigingsjaar een vrolijker verslag zal kunnen uit brengen. Rest mij nog mijn mede - bestuursleden, de leden van de financiële commissie en de admi nistratieve staf te danken voor de samenwerking in het afgelopen jaar. LEVE AJAX De voorzitter geeft nog een toelichting aangaande de meerdere opbrengst van reclamebor den in het huidige seizoen. De door de leden Potharst, Van der Zwaag en Timman gestelde vragen worden door de penningmeester beantwoord. 6. Verslag van de financiële commissie. De heer van Wijk is van mening dat de verhouding tussen het bestuur en de financiële com missie van uitstekend niveau was, over vrijwel alle zaken is uitvoerig besproken. Vrij snel was duidelijk dat het financieel bezien een slecht jaar zou worden. Ondanks alle aanleiding voor bezuiniging is de commissie niettemin van mening dat er in sommige geval len wel tot uitgaven moest worden overgegaan. Bij vaststelling van de begroting moeten we duidelijk stellen wat ons doel is: a. een gezond Ajax zonder financieel risico; b. zolang mogelijk doorgaan om Ajax aan de top te houden. De heer van Wijk besluit met de mededeling dat hij namens de financiële commissie in de komende Algemene Ledenvergadering zal voorstellen het bestuur décharge te verlenen voor het gevoerde financiële beleid. 7. Vaststelling van de door de financiële commissie goedgekeurde begroting voor 1981 - 1982. Tijdens de behandeling van de begroting komt de financiële positie nogmaals en vrij uit voerig aan de orde. 8. Verslag van de Technische commissie. De heer Hordijk leest het volgende verslag voor:

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 21