14 De voorzitter zwaait lof toe aan de Terrein- en Onderhoudscommissie die vooral in de af gelopen periode veel werk heeft verzet. Vervolgens deelt hij mede, dat het contract met de Dienst voor de Sport betreffende het onderhoud van de velden is opgezegd per 1 januari 1982. In verband met de kostenbesparing zal dat onderhoud in eigen beheer worden ge nomen. Voorts zal in de zeer nabije toekomst de administratie geautomatiseerd worden. Positief vindt hij de doorstroming van onze jeugdspelers naar het eerste elftal. Hij vindt het onjuist dat als spelers van A.Z.'67 geen trek hebben in het spelen in het Neder lands elftal er zomaar 5 spelers van Ajax worden aangewezen, met als gevolg dat Ajax daar door geen vriendschappelijke wedstrijd kan spelen, hetgeen voor ons financieel nadeel ten gevolge had. Tot slot deelt voorzitter Harmsen mede, dat er bij de thuiswedstrijden in het seizoen 1981 - 1982 in overleg met de politie wederom gefouilleerd zal worden om zodoende te trachten het F - side probleem tot een goede oplossing te brengen. 2. Ingekomen stukken. De secretaris deelt mede, dat er 2 brieven zijn binnengekomen en wel van de heren Van Praag en Middendorp dat ze niet op de jaarvergadering aanwezig kunnen zijn. 3. Notulen van de vergadering van 14 mei 1981 Abusievelijk werd bij punt 3 niet vermeld dat de notulen van de vergadering van 12 maart 1981 door voorzitter Harmsen werden vastgesteld. Bij punt 4 dient te worden vermeld dat de vergadering akkoord gaat met de instelling van een commissie van goede diensten. Op blz. 2 dient tweede trainer te worden gewijzigd in derde trainer. Het woord ongewild, derde regel van onder, moet worden doorgehaald. Op blz.3 moet het woord notie worden gewijzigd in motie. De notulen worden hierna door voorzitter Harmsen vastgesteld. 4. Jaarverslag van de secretaris over het verenigingsjaar 1980 - 1981. Voorzitter Harmsen merkt op dat de secretaris wederom veel werk van zijn jaarverslag heeft gemaakt en spreekt zijn waardering hierover uit. Hierna worden over verschillende punten vragen gesteld en op- en aanmerkingen gemaakt, waarna ieder met lof spreekt over het vele werk dat de secretaris heeft besteed aan zijn verslag. 5. Jaarverslag van de penningmeester over het boekjaar 1980 - 1981 Het seizoen 1980 - 1981 heeft weer aangetoond dat de financiële resultaten van een voet balvereniging bijna geheel afhankelijk zijn van het succes op het veld. Na de presentatie van zijn laatste financiële verslag heeft de heer Brandsteder de wens uit gesproken dat het succesvolle jaar 1979 - 1980 een begin mocht zijn van een lange reeks van jaren met positieve saldi op de rekening van baten en lasten en dat ook in sportief op zicht ons Ajax goede successen zal blijven behalen. De heer Bartels moet helaas mededelen dat de successen in het veld niet zodanig zijn ge weest dat de wens van de heer Brandsteder is verwezenlijkt. De vroege uitschakeling in de Europacup door Bayern München was niet alleen in sportief opzicht een tegenvaller, maar het was eveneens in financieel opzicht een zware klap, want de opbrengst uit de 2 Europacup - wedstrijden bedroeg bijna 2 millioen minder ten opzichte van het voorgaande seizoen. Naast deze en andere tegenvallers waren er gelukkig ook mee vallers.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 20