4 In de circulaire werd tevens medegedeeld dat de start van de borreltafel om 17.30 uur zou plaatsvinden en dat hef bekende duo Peter Maclean voor muzikale opluistering zou zorgen. Indien er leden waren die problemen zouden hebben ten aanzien van vervoer, dan dienden ze contact op te nemen met de heren G.Fischer of M.J.W.Middendorp. Laatstgenoemde schreef in het clubnieuws no. 6 van maart/april 1982 het volgende over het feest van "De Oude Garde" "Voor de 37ste keer kwam de Oude Garde bijeen en ook thans weer, zoals de laatste jaren te doen gebruikelijk, in het restaurant van de Edenhal. Twee en zeventig leden gaven acte de presence, waarbij dit jaar helaas niet de voorzitter van het comité "Bordjes club" Wim Wolkers was, een en ander, zoals hij in een brief mededeelde, als gevolg van wat moeilijkheden met zijn gezondheid. Maar gelukkig wijzen de laatste berichten op ver betering en het is te verwachten dat Wim de volgende keer in principe wordt dat 17 maart 1983 de bijeenkomst weer zal leiden. Nu, als van ouds, groeide vanaf 17.30 uur, het aantal deelnemers aan de borreltafel, groeide ook de sfeer, was er gezelligheid, was intussen ook de muziek - het duo Peter Maclean - in actie gekomen om het hunne daartoe bij te dragen zodat, toen om 20.15 uur het sein "aan tafel" werd gegeven de stemming er goed in zat. De pauzes tussen de verschillende gangen boden gelegenheid tot het officiële woord, onder meer een toespraak van voorzitter Harmsen, het zingen van clubliederen en dergelijke. De Ajax mars werd daarbij staande gepresenteerd als een hulde aan onze club in verband met zijn 82 - jarig bestaan. Uit volle borst klonk het: Heil - o - heil, rood witte schare Jammer was het dat enkele jarenlange getrouwe Bordjesmannen door omstandigheden ver stek moesten laten gaan maar we hopen dat ze er de volgende keer weer bij zullen zijn. Verheugend was dat er ook nieuwe gezichten waren. Al met al dachten we kan deze Reünie weer als geslaagd worden beschouwd." Tot zover de heer Middendorp, waaraan kan worden toegevoegd dat deze een goede plaats vervanger van Wim Volkers bleek te zijn. Woensdag 14 april 1982 was voor het betaald voetbal een belangrijke dag, want de Amster damse Rechtbank kwam tot de principiële uitspraak dat de N.O.S. moet betalen voor het uitzenden van radio - flitsen van voetbalwedstrijden. Een soortgelijke uitspraak deed recent een Deense rechter in een analoog proces. Ook hier werd een claim op vrije nieuwsgaring afgewezen. De N.O.S. is wel tegen de uitspraak van de Amsterdamse Rechtbank in beroep gegaan, maar waarschijnlijk is dit meer gedaan om tijd te rekken dan dat op succes wordt gerekend. Op 10 februari, 29 maart, 29 april en 17 mei 1982 kwamen de clubs Ajax, A.Z/67, Feyen- oord en P.S.V. bijeen ter bespreking van problemen van topclubs. Op 4 mei 1982 hadden de ere - divisieclubs Ajax, A.Z/67, Feyenoord, Groningen, Haar lem en de 1e divisieclubs Den Bosch, Helmond Sport, Fortuna en Heerenveen een infor matief gesprek met de voorzitter van het sectiebestuur betaald voetbal de heer Vilé, onder meer over de invoering van shirtreclame.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1982 | | pagina 10