3 "meenschappen vragen te stellen met betrekking tot de uitlegging van de artikelen "48 en 49 van het Verdrag tot Oprichting van de Europesche Economische Gemeen- "schap en van de op grond van laatstgenoemde artikel uitgevaardigde voorschriften. "Deze bepalingen zijn niet van toepassing op de indiensttreding van de destijds te "Borne wonende Nederlander Muhren bij Ajax. "Artikel 4 van het Verdrag van Rome tot bescherming van de rechten van de mens "en de fundamentele vrijheden is voor de berechting van Mühren's vorderingen niet "van belang, omdat in Mühren's stellingen niet ligt besloten dat in het onderhavige "geval sprake zou zijn van slavernij, dienstbaarheid, dwangarbeid of verplichte arbeid "in de zin van dit artikel. "Artikel 1 van het Europees Sociaal Handvest, artikel 1 van het Verdrag van 9 juli "1964 betreffende de werkgelegenheidspolitiek en artikel 6 van het Verdrag van "New York inzake ecohomische, sociale en culturele rechten leggen op de verdrag sluitende staten zekere verplichtingen. Zij geven echter aan het individu geen "waarborgvoor het recht op vrije keuze van dienstbetrekking" - zoals het "onderdeel zegt. "Verwerpt het beroep". In de vacature in het sectiebestuur betaald voetbal ontstaan door het bedanken van de heer Choufour, werd voorzien door de benoeming van de heer D.Stoop. In het bondsbestuur volgde onze ere-voorzitter de heer J.v.Praag de heer Choufour op. Hij werd door de UEFA benoemd in de commissie voor Europese Bekertournooien. Tot slot een persoonlijke opmerking. Na de Engelse- heeft nu ook de Belgische Voetbalbond besloten de gele en rode kaarten af te schaffen. De bonden kwamen tot deze beslissing omdat de kaarten een negatieve invloed zouden hebben op de publieke belangstelling. Aangezien het bestuur van de sectie betaald voetbal altijd zo graag, - al dan niet terecht -, voorop wil lopen bij de invoering van wijzigingen, vraag ik mij af hoelang het nog zal duren, dat ook in Nederland de gele en rode kaarten worden afge schaft Misschien is het vorenstaande een onderwerp, dat onze ere-voorzitter de heer J. van Praag eens te berde kan brengen in een vergadering van de sectie betaald voet bal. Tot zover het nieuws uit de sectie betaald voetbal. In het afgelopen verenigingsjaar ontvielen ons door de dood de hieronder vermelde leden: Leden van Verdienste: G.P. Keizer en F.Kubin. Werkende leden: P.H.Petersen, J.L.G.Stam, A.K.Hofman, B.Tak en J.H.Sweering.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 9