92 Voorzitter Harmsen heet om kwart over acht de ere - voorzitter en ere - leden, de leden van verdienste, de werkende - en de ondersteunende leden van harte welkom. Tot zijn spijt moet hij mededelen, dat reglementair niet voldoende leden aanwezig zijn om de vergadering doorgang te doen vinden. In verband met punt 11 van de Agenda waarin een voorstel tot wijziging van de statuten is opgenomen, dient tenminste 2/3 deel van de leden aanwezig te zijn, derhalve 180 leden en momenteel hebben maar 62 leden de presentie-lijst getekend, zodat hem niets anders rest dan de vergadering te sluiten. Hij deelt vervolgens mede, dat zoals reeds op de convocatie is vermeld, de tweede verga dering bedoeld in artikel 36, lid 2, hedenavond, aanvang half negen, wordt gehouden. Verslag van de tweede Jaarlijkse Algemene Ledenvergadering, gehouden op 11 september 1980 in het Ajax - Restaurant, aanvang 20.30 uur. 1Opening. Voorzitter Harmsen opent om ruim half negen de tweede vergadering en heet de aanwezi gen nogmaals van harte welkom. Hij deelt mede dat er 64 stemgerechtigde leden en 17 ondersteunende leden aanwezig zijn. De aanwezige leden zijn alle 21 jaar of ouder. Hij memoreert het door Ajax behaalde Kampioenschap van Nederland, het feit dat we de finale van de KNVB - beker bereikten, alsmede de halve finale van de Europa cup 1. Dat bij de jeugd vijf van de zeven elftallen kampioen werden en de Juniores A 1 bovendien voor de tweede achtereenvolgende keer het Kampioenschap van Ne derland bij de interregionale jeugd behaalden. Wie de jeugd heeftheeft de toekomst. Door vele blessures in de A - selectie hebben we reeds enige jeugdspelers aan de gang gezien in het 1e elftal. Uit Italië, Spanje en Frankrijk ontvingen we vele aanvragen voor het spelen van vriend schappelijke wedstrijden, maar we konden die niet allemaal aannemen. Het aantal betalende bezoekers bij de competitiewedstrijden steeg met 28 procent ten op zichte van het seizoen 1978 - 1979. Het aantal bezoekers bij de competitie -, KNVB-beker en Europacupwedstrijden bedroeg 304.000 tegenover verleden jaar 296.000. Het gemid delde aantal bezoekers bij de competitiewedstrijden bedroeg 14.000, waarover we niet ontevreden zijn. Betreffende het financiële resultaat deelt hij mede, dat het een gunstig jaar is geweest. Het exploitatie - resultaat bedroeg, zonder rekening te houden met transfers, positief f 852.000,- tegenover een negatief saldo ad f 750.000,- verleden jaar, zijnde dus een verbe tering van f 1.600.000,-. Het bestuur heeft wat met het geld gedaan en wel aanschaf van pl.m. 7400 kuipstoeltjes in de middenvakken van de tribunes. Mocht in 1980 - 1981 het financiële resultaat ook goed zijn, worden de overige vakken ook van kuipstoeltjes voorzien. Ook besloot het be stuur de rechtervleugel te laten verbouwen, waardoor deze gelijk zal zijn aan de linker-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 98