88 ting om, zo tussen ook voor hem oude bekenden, zijn babbeltje te houden. Hij maak te daarbij onder meer gewag van het feit dat ook in Spanje de emancipatie sterk door werkt, tengevolge waarvan hij dit jaar niet in Nederland was gearriveerd met zijn trouwe knecht Zwarte Piet, maar zoals dat tegenwoordig heet: assistente, die dus ook geen Zwarte Piet heette, maar Katinka Maandag 22 december werd de jaarlijkse Kienavond gehouden, tegenwoordig meestal Bingo - avond genoemd. De avond was weer een groot succes, mede door de vele prachtige prijzen op de rijk voor ziene tafels, allemaal door mensen met een geweldig Ajax - hart bijeen gebracht, waarvoor zeer veel dank. Daarbij speciaal de naam Asbeek Brusse te noemen, ach u weet het dat is al jaren zo, maar ook dank aan alle gevers van de geschenken en aan iedereen die tot het succes van de avond heeft bijgedragen. Aangezien voorzitter Harmsen verhinderd was om aanwezig te zijn, sprak vice - voorzitter Van Eijden woorden van dank tot de commissie. Maandagavond 16 maart 1981 nam een aantal vaste bezoekers van de clubavonden deel aan een klaverjaswedstrijd in de Jaap Edenhal, die was georganiseerd door leden van het Oud Amsterdams elftal. Vrijdagavond 17 april 1981 Goede Vrijdag had de commissie de traditionele eieravond in het Ajax Restaurant georganiseerd, waarbij ook de dames aanwezig waren. Diverse spelletjes voor de dames, biljarten en klaverjassen voor de heren en er werd ook een tombola gehouden. Niemand op die avond ging zonder eieren naar huis en vele hadden ook nog mooie prijzen gewonnen. Een succesvolle avond. De sluitingsavond van de clubavonden in dit verenigingsjaar werd gehouden op vrijdag 12 juni 1981, die veel gelijkenis had met de avond op 17 april 1981Behalve dat de commis sie had gezorgd, dat ook kon worden deelgenomen aan een bijzondere wijze van kienen. Tussen 5 september 1980 en 12 juni 1981 werd een biljartcompetitie gehouden. Wanneer ik goed ben ingelicht is de heer Cor Welling algeheel winnaar geworden. De Carnavalsvereniging, Vrienden van Ajax, genaamd De Meerkoeten hield op zaterdagavond 21 februari 1981 in het Ajax Restaurant al weer voor de 8e keer de jaarlijkse Carnavalsavond. De avond is wederom een grandioos succes geworden. De avond werd geopend door de heer Frans de Breet, die na een korte toespraak de feestelijke leiding overdroeg aan Zijne Doorluchtige Hoogheid Prins Barry de Eerste begeleid door zijn adju dant Gerrie Mühren. Er kwam bezoek uit Borgercompascum en wel van Zijne Doorluchtige Hoogheid Prins Gerard de Zestiende met zijn Raad van Elf van de Carnavalsvereniging Het Stiekel- zwien Geweldig De dames van deze Raad van Elf waren allen gekleed als Joker. Bezoek kwam er ook van een delegatie uit het Stadspresidium onder leiding van Tom Mulder met zijn adjudanten en spreekstalmeester Jos Richaers. En Tom zong meesterlijk. Als je me nou Ja, onvergetelijk Tot Miss Carnaval 1981 werd unaniem gekozen: Mevrouw Lindeman. Naast het daarbij

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 94