2 len werden kampioen van hun afdeling. De juniores A 1 zagen geen kans om wederom Kampioen van Nederland te worden bij de interregionale jeugd. Door de grote nederlaag in de uitwedstrijd tegen Bayern - München 5 - 1 werd de re cette voor de thuiswedstrijd zodanig beïnvloed dat het financieel bezien een slecht jaar was. De heer Bartels zal na het eerste jaar van zijn penningmeesterschap u in het financieel ver slag informeren omtrent het minder goede resultaat in het verenigingsjaar 1980 - 1981. Hieronder volgt enig nieuws uit de sectie betaald voetbal. In de Algemene Vergadering Betaald Voetbal, gehouden op zaterdag 30 mei 1981, werd het voorstel om in het seizoen 1981 - 1982 uit de ere - divisie 3 clubs te laten de graderen aangenomen. Omdat aangenomen moest worden dat de UEFA afwijzend zou beschikken op het KNVB - plan om vier periodekampioenen uit de ere - divisie een nacompetitie te laten spelen met - voor de winnaar - deelname aan het UEFA - cuptournooi kwam de commissie Compe titie - opzet met het alternatief deze nacompetitie toch te laten doorgaan. De winnaar zou f 250.000,- ontvangen, beschikbaar gesteld door een sponsor. Dit voor stel werd door de 36 clubs verworpen, omdat een geldprijs niet belangrijk genoeg werd geacht om op grote publieke belangstelling te kunnen rekenen. Besloten werd dat nog niet zou worden gestart met de uitvoering van de aanbevelingen van het Marketing - rapport, doch dat er ten behoeve van de voorbereidende werkzaam heden f 100.000, zal worden aangewend en dat alvorens men definitief start met de uit voering van het Marketing - rapport de goedkeuring van de clubs dient te worden ge vraagd. Het bestuur van de sectie betaald voetbal heeft besloten om met ingang van het seizoen 1981 - 1982 de vaste rugnummers niet meer verplicht te stellen. Teneinde de clubs in de gelegenheid te stellen oude voorraden op te gebruiken, zal het seizoen 1981 - 1982 als een overgangsperiode worden beschouwd. Dit betekent dat de clubs in het seizoen 1981 - 1982 niet gebonden zijn aan bepaalde rugnummering. Met ingang van het seizoen 1982 - 1983 dienen de basisspelers bij de aanvang van de wedstrijd de nummers 1 tot en met 11 te dragen, waarbij de doelman nummer 1 krijgt toegewezen. De wisselspelers dragen een hoger nummer dan 11. De Hoge Raad der Nederlanden wees de dato 17 oktober 1980 arrest in de zaak KNVB/ Mühren. Omdat de daarin voorkomende rechtsoverwegingen zeer belangrijk zijn voor het betaal de voetbal volgt hieronder een uittreksel uit het arrest. "Het samenstel van reglementsbepalingen van de KNVB dat betrekking heeft op de "overgang van een contractspeler van de ene club naar de andere, is niet in strijd "met de openbare orde en goede zeden en maakt geen inbreuk op de contracteer- "vrijheid." "De Hoge Raad acht het niet nodig aan het Hof van Justitie van de Europese Ge-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 8