81 De commissie wijst er nogmaals op dat bij het plannen van tournooien, vooral bij spelers van de A - juniores, meer rekening moet worden gehouden met schoolonderzoeken. De commissie wil ook teleurstellende ervaringen van het afgelopen jaar de revue laten passeren. Ondanks het feit dat er door middel van advertenties in onder andere Rood - Wit thuis, de Echo en het Ajaxnieuws ruim aandacht werd besteed, werd de voorgenomen vacature bank geen succes. Ongetwijfeld zal de huidige economische situatie mede van invloed zijn geweest. Desal- nietemin is het de commissie, veelal door eigen initiatief, gelukt een aantal spelers aan een werkkring te helpen. Vermeldenswaard is, dat hierbij ook een amateurspeler zat, die middels de heer Schoe- vaart, van de commissie had gehoord en om advies vroeg. De commissie heeft gemeend ook deze speler te moeten helpen. De vacaturebank is vooralsnog op de lange baan geschoven. Een volgende teleurstelling was het ook door de commissie aangekaarte probleem van het afvloeien van jeugdspelers. Waarom is er dit seizoen geen modus gevonden om de commissie tijdig omtrent één en ander te informeren. De commissie blijft van mening dat zij in deze een rol kan vervullen en gebruikt kan worden om tijdens de afwikkeling van de gevallen de public relations van Ajax te dienen. Daar waar het normale mutaties aan het einde van het jaar betreft is de commissie van mening dat het contact met de jeugdleiders in een andere vorm kan worden ge goten. De begeleidingscommissie stelt voor om ten aanzien van dit aspect in het komende jaar tot een intensiever contact met de jeugdcommissie te komen. Positieve zaken hebben dit jaar echter de overhand gehad en zo hoort het ook. Rapport maatschappelijke begeleiding. Het lag in de bedoeling dit rapport bij de aanvang van het seizoen 1981 - 1982 gereed te hebben maar door drukke werkzaamheden bleek dit niet haalbaar, ondanks dat er vele, vele uren aan gewerkt is. Echter is de commissie inmiddels zover gevorderd dat het rapport grotendeels in con cept gereed is. De verwachting is dan ook dat het rapport in de eerste maanden van het nieuwe seizoen het licht zal zien. Afsluitend komt de commissie tot de conclusie dat er het afgelopen jaar zinvolle arbeid ten behoeve van de vereniging is verricht. De samenwerking die de commissie van velen binnen de vereniging mocht ondervinden, was verheugend. Met name bleek de samen werking met het bestuur, in de persoon van de heer Van Eijden, duidelijk verbeterd, nog steeds niet optimaal, maar wel vooruitgang. Niet onvermeld mag blijven de ook goede contacten met Liesbeth en de heren Holshei- mer, Kamlag, Neefjes, de trainers en de secretaris van de jeugdcommissie, de heer Been.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 87