80 studiebegeleiding tot de problemen zich zouden openbaren, ter discussie gesteld dient te worden. Ligt het niet voor de hand om met de studiebegeleiding te beginnen bij de aan vang van het schooljaar Werkzaamheden seizoen 1980- 1981. Een groot aantal werkzaamheden keren ieder jaar weer terug. Het leek de commissie derhalve geen goed idee deze wederom te memoreren. Een en ander neemt niet weg dat de commissie ook dit jaar weer werd geconfron teerd met een toename van de werkzaamheden. Dit bewijst huns inziens het bestaansrecht van de commissie. Was het aanvankelijk noodzakelijk 2x per week te vergaderen. In een later stadium kon dit gelukkig worden teruggebracht tot 1x per week, waarbij wel dient te worden opge merkt, dat veel ad hoe overleg nodig was. Tijdens deze bijeenkomsten vormde het afstemmen van eikaars bevindingen een vast agen da-punt, hetgeen noodzakelijk was door de meer autonome werkwijze tijdens dit seizoen. Tevens werden er drie vergaderingen gehouden met de docenten, om zodoende op de hoog te te blijven met de vorderingen van de spelers voor wat hun studiebegeleiding betreft, als mede de frequentie van aanwezigheid en de totale sfeer. In één geval leidde dit na overleg met de ouders en elftalbegeleiding tot verwijdering van de speler uit de studiebegeleiding. In totaal werden er door meer dan 30 spelers van de studiebegeleiding gebruik gemaakt. In de loop van het jaar bleek het noodzakelijk om één van de docenten uit deze vorm van begeleiding te onttrekken, om zich bezig te houden met een talentvolle selectie - speler. Door het jaar heen heeft de commissie met diverse instellingen c.q. personen, zowel in tern als extern, contacten onderhouden, zoals daar zijn: het arbeidsbureau de V.V.C.S. de Gemeentelijke Sociale Dienst de Idenburg Stichting diverse scholen diverse adspirant werkgevers ouders uitzendbureau's P.B.N.A. Instituut voor Schriftelijk Onderwijs belastingconsulent J.Visscher de beroepscommissie van de Gemeente Amsterdam inzake het op onjuiste gronden ongeldig verklaren van tentamens Diverse malen heeft de commissie haar bezorgdheid uitgesproken omtrent de planning van jeugdtournooien. De keus naar school of een aantrekkelijk buitenlands tournooi, is voor de meeste spelers snel gemaakt, maar de gevolgen daarvan worden zelden overzien.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 86