A.F.C. "AJAX" AMSTERDAM. AAN de leden van de A.F.C. "AJAX" Geachte Clubgenoten, Voor de achttiende maal start ik weer vol goede moed met het maken van een jaarverslag, waarin het reilen en zeilen van onze vereniging is vastgelegd. Deze keer heeft het betrekking op het verenigingsjaar 1 juli 1980 tot en met 30 juni 1981.. Nu ik er aan begin is het nauwelijks te geloven dat al weer een jaar is verstreken. ALGEMEEN. Zover ik mij kan herinneren hebben we nog nooit in een seizoen zoveel blessures gehad als in het afgelopen seizoen. (Meer kunt U hierover lezen in het hoofdstuk "Betaald Voetbal".) Hierbij komt dan nog dat de factoren geluk en pech in het voetbal veelal veel invloed heb ben. Wanneer een elftal door welke oorzaak dan ook in dit geval blessures min of meer tegen zichzelf loopt te voetballen dan heeft de praktijk bewezen dat het geluk zo'n elftal in de steek laat en de pech de kop omhoog steekt. Dat we desondanks aan het eind van de competitie op de 2e plaats waren aangeland is mijns inziens een resultaat waarmede we tevreden kunnen zijn. A.Z.'67 werd met een voorsprong van 12 punten op ons zeer verdiend kampioen, waarvoor ook vanaf deze plaats onze gelukwensen. Op 28 mei 1981 stonden we in het Olympisch stadion wederom tegenover A.Z.'67, dit maal in de finale om de KNVB - beker. Deze wedstrijd eindigde met 3 - 1 in het voordeel van A.Z/67. Gezien de kansen die door ons elftal werden gemist, onder meer door Lerby en Kieft (2x), was naar mijn mening de uitslag enigszins geflatteerd. In het afgelopen verenigingsjaar werden we voor de Europacup 1 uitgeschakeld door Bayern - München. Jong -Ajax zag geen kans zich te plaatsen voor promotie naar de Reserve ere-divisie. In de Amateurafdeling kwamen onze 3 seniores - elftallen niet tot opmerkelijke resultaten. Ajax 3 eindigde op de 5e plaats, Ajax 4 op de 10e plaats en Ajax 5 op de 8e plaats. De Jeugdafdeling gaf het jaarlijkse vertrouwde beeld, namelijk 4 van de 7 juniores- elftal-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 7