46 delijk voor ons scoorde. Op 14 september 1980 was vastgesteld Ajax - P.S.V.; de stand in de competitie was op dat tijdstip: gesp. gew. gel. verl. punten voor - tegen 4. Ajax 4 2 1 1 5 11-9 7.P.S.V. 4 12 14 3-2 De einduitslag werd 5 - 2 en vier van onze doelpunten werden gescoord uit straf schoppen. Arnesen2, Lerby 1, Molenaar 1. In een vergadering betaald voetbal is indertijd de afspraak gemaakt, dat het gehele program ma niet door zou gaan, indien meer dan 50 procent door veldafkeuring niet konden door gaan. De wedstrijd Feyenoord - Ajax, vastgesteld op 7 december 1980, had mijns inziens op grond van vorenstaande reden niet door moeten gaan. Van de 9 wedstrijden in de ere - divisie gingen er 4 door, waarvan er echter 2 reeds op de daaraan voorafgaande zaterdagavond waren gespeeld. In de 1e divisie gingen er maar 3 van de 9 wedstrijden door. Van de in totaal 18 vastgestelde wedstrijden gingen er dus maar 7 door, waarvan 2 op de zaterdagavond, toen het weer nog niet zo slecht was. Voor het sectiebestuur betaald voetbal was er nog een tweede reden om de wedstrijd niet te laten doorgaan, namelijk dat het de 1e competitiewedstrijd was waarin Wim Jansen voor ons zou uitkomen en in Rotterdam een hetze tegen hem werd gevoerd. Het resultaat hiervan was dat aan het einde van de warming - up, die op het hoofd- veld had plaats gevonden, een onverlaat een ijsbal op het oog van Jansen gooide. Deze probeerde nog om te spelen, maar na een aantal meer dan grove overtredingen van de Feyenoordspelers Brard, Nielsen en Peters moest hij toch het veld ruimen. Scheidsrechter Weerink, die in de andere 25 door hem geleide wedstrijden in de ere - divisie en 3 1e divisie - wedstrijden 46 keer de gele kaart trok, volstond in deze 3 ge vallen met het toekennen van vrije schoppen. Arhesen kreeg wel een gele kaart van hem voor praten tegen hem Na de ijsbal, dus vóór de aanvang van de wedstrijd, hebben de bestuursleden overwo gen om de scheidsrechter mede te delen, dat dit incident voor hun reden was om met aan de wedstrijd te laten beginnen. Alleen om de gedachte hoe dit door de ruim 60.000 toeschouwers zou worden ver werkt, deed de bestuursleden besluiten maar te laten spelen. De stand voor de wedstrijd was: gesp. gew. gel. verl. punten voor- tegen 2. Feyenoord 14 10 2 2 22 32 -14 7. Ajax 14 7 2 5 16 40 - 30

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 52