41 De heer Van Eijden gaat nog even in op de opmerking van de heer Caransa omtrent de pu bliciteit. Hij heeft zelf op een persconferentie medegedeeld hoe precies de situatie rondom Haarms was. Hij vermoedt dat de persmensen hem wel hebben leeggezogen en misschien ook wel ongewild hebben gebruikt. De heer Klok zegt dat Haarms in een radio - interview het hele verhaal net zo vertelde als de heer Bartels het zo even heeft gedaan. De voorzitter doet mededeling over gesprekken die met mensen van het B.B.I. zijn ge voerd omtrent de beveiliging van het stadion en het inrichten van een zogenaamde ge zinstribune. De heer Hordijk hoopt dat dit een succes zal worden. Voorzitter Harmsen deelt vervolgens mede, dat de administratie verder geautomati seerd zal worden, zodat een snellere blik op het resultaat kan worden verkregen. Met betrekking tot de verkoop van seizoenkaarten zullen we speciale actie's gaan voeren om te trachten meer mensen naar het stadion te krijgen. Ook de KNVB heeft via een speciale commissie diverse plannen in petto. Verder zijn er mensen van de VVD, PvdA en CRM alsmede programmamakers van het VARA - radioprogramma In de Rooie Haan uitgenodigd om een wat beter inzicht te krijgen in het voetbalbedrijf Ajax. Voorts schetst hij de moeilijkheden met supporters, bijvoorbeeld bedreigingen van bestuurs leden en hun familieleden. De politie (M.E.) kan niet altijd worden ingeschakeld. Vervolgens vraagt de voorzitter of het bestuur en de ledenraad op één lijn kunnen gaan zit ten, want zijns inziens rommelt het zo af en toe te veel in de vereniging. De heer Van der Wal vraagt of de voorzitter hiervan ervaringen heeft gehad. Deze zegt dat de pers van mening is dat het bestuur deze avond zal vallen. De heer Bakker vindt dat dan namen op tafel moeten komen anders komt er geen duide lijkheid. Voorzitter Harmsen haalt het pas geleden TV - interview aan. Na de opname is daar uit weggeknipt en geplakt. Bijvoorbeeld werd hetgeen de heer Fischer heeft gezegd in 't geheel niet uitgezonden want dat paste niet in het raam van de uitzending, om dat deze zich gunstig over het bestuur uitliet. De heer Fischer is van mening dat de pers een hetze voert tegen Ajax. Men speelt met informatie die niet bestaat maar hij staat er borg voor dat deze informatie niet uit de ledenraad komt. De voorzitter ziet toch een koppeling van F - side supporters met mensen die dicht bij het bestuur staan. De heren Boerkoel en Caransa vinden dat aan elk ledenraadslid persoonlijk moet wor den gevraagd of hij al dan niet achter het beleid van het bestuur staat. De heer Van der Zwaag is van mening dat als er geen motie van wantrouwen wordt ingediend, de ledenraad achter het bestuur staat. Besloten wordt de volgende verklaring aan het A.N.P. door te geven:

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 47