40 De voorzitter deelt voorts mede, dat het spelersbestand zal worden verminderd. Bij Jong Ajax wil het bestuur gaan werken met zogenaamde intentie-verklaringen. Door de enorme blessure-golf zijn toch spelers als Rijkaard, Vanenburg en Weggelaar doorgekomen hetgeen toch als zeer positief moet worden beschouwd. Inzake het aantrekken van een nieuwe hoofdtrainer deelt hij mede, dat trainers als Happel en Boskov hun nek niet zullen uitsteken om bij een club te gaan werken waarvan het elf tal nog in opbouw is. Het bestuur heeft pas laat zekerheid gekregen dat de heer Kurt Linder bereid was voor 1 jaar hoofdtrainer te worden met nog 1 optiejaar.De bedoeling is om De Mos na deze peri ode van Linder als hoofdtrainer aan te stellen. Met betrekking tot de zaak Haarms deelt de voorzitter mede, dat voordat het bestuur met Linder tot een akkoord was gekomen Haarms aan de heer Bartels had te kennen gegeven geen tweede trainer te willen worden, indien het bestuur een nieuwe hoofd trainer zou aanstellen. Wanneer het bestuur de bedoeling zou hebben gehad om Haarms te ontslaan, dan had dit voor 1 april 1981 gebeurd moeten zijn met de toestemming van de directeur van het Arbeidsbureau. Nadat het bestuur op een zondagmorgen vroeg 4.00 uur met Linder tot overeen stemming was gekomen, heeft de heer Bartels enkele uren later om 9.00 uur in de Utrechtsestraat op de stoep gestaan om hem één en ander mede te delen zoals was afgesproken. De heer Bartels geeft hierna nogmaals een overzicht hoe het tussen hem en Haarms is ver gaan. Hij is van mening, dat hoe sneu het ook voor Haarms mag zijn, je Ajax met kunt ver plichten hem ais trainer te houden tot de dag waarop hij 65 jaar wordt, vooral niet als Ajax op een gegeven moment voor een andere koers kiest. De heer Caransa zegt dat Haarms ook mededelingen aan diverse mensen van zijn kant doet en vindt dat het bestuur daarom tegengas zal moeten geven. De heer Van Wijk heeft problemen met de redenatie van de heer Caransa, omdat we hier te maken hebben met een figuur die in het verleden voor alle karweitjes goed genoeg is geweest, maar inderdaad ook wel zijn beperkingen heeft. Hij heeft geen bezwaar tegen de handelwijze van het bestuur, maar wil wel aandringen op een gesprek van het bestuur met Haarms omtrent diens toekomstplannen. De heer Bartels zegt 4 5 maal telefonisch contact met Haarms te hebben gehad, maar de vastgestelde mondelinge bespreking werd 5 minuten voordat deze zou aanvangen door Haarms afgezegd. De heer Van Wijk blijft nietemin van mening dat het bestuur moet blijven aandringen op een gesprek, want Haarms blijft zijns inziens toch een Ajacied. Voorzitter Harmsen heeft hierover zijn twijfels, want Haarms heeft toch zijn collega De Mos en de spelersgroep in de steek gelaten. De heer Van Wijk stelt dat ook zijn positie als mens meetelt, maar toch blijft hij bij zijn mening dat Haarms wel degelijk een Ajacied is.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 46