37 Verder deelt voorzitter Harmsen nog mede, dat er geen sprake is om de heer R.v.Leuffen aan te stellen als elftalbegeleider. De heer Smit zegt al 2 weken geleden te hebben gehoord dat hier wel sprake van zou zijn. De heer Gianotten vindt dat we in de gaten moeten houden dat er voor Europese toptrai- ners meestal toestemming is vereist van de Stichting Arbeidszaken betaald voetbal, maar laten we deze zaak zoveel mogelijk buiten de publiciteit houden. Voorzitter Harmsen zegt dat, gezien de problemen in het verleden aan de Stichting Ar beidszaken betaald voetbal de weg is gevraagd voor het aantrekken van een trainer uit een niet - EEG - land en dat hier waarschijnlijk het lek zit, gelet op de brief die in het bezit schijnt te zijn van de heer Van der Leek (V.V.O.N.) en deze niet schroomde hieraan publi citeit te geven. De heer Schoevaart vraagt waarom er in de sneeuwbalaffaire van Wim Jansen geen juridische bijstand is gevraagd aan het ledenraadslid Mr.Gianotten. De heer Harmsen antwoordt dat Mr.Voetelink al onze zaken behartigt en ook in KNVB-affaires goed is ingevoerd. De heer Westrik geeft met voorbeelden aan hoe onjuist vele krantenpublicatie's over Ajax zijn. De heer Fischer vraagt of het standpunt van Mr.Voetelink bepalend is of niet. De voorzitter zegt dat er doorlopend contact is geweest met Mr.Voetelink over het al dan niet doorzetten van de zaak. De heer Fischer vraagt een nadere uitleg over de zaak Van Leuffen. De heer Bartels deelt mede, dat met deze man alleen over scouting is gesproken. De heer Fischer zegt tegen een betaalde kracht als elftalbegeleider te zijn. Een dergelijke figuur kan zijns inziens in de vereniging worden gezocht. Voorzitter Harmsen zegt ook tegen een betaalde kracht te zijn. De heer Potharst vraagt of de spelers eigenlijk wel een begeleider willen. De secretaris is van mening dat de speler wel contact zoekt met een dergelijke man. De heer Fischer zegt dat dit het belang is van de speler, maar we moeten ook het belang van de vereniging bezien. Hij vraagt wat de trainingsweek in Spanje heeft gekost. Penningmeester Bartels antwoordt dat dit tussen de f 10.000,- en f 15.000,- is geweest. Dit komt doordat de vereniging Marbella hun financiële verplichting niet is nagekomen. De heer Fischer ziet het nut er niet van in om 1 week voor training weg te gaan. De heer Bartels zegt dat zowel de technische als de medische staf van mening waren dat de trip naar Spanje noodzakelijk was. Aangezien het de bedoeling was dat er geen kosten aan zouden zijn verbonden had hij er geen bezwaar tegen gemaakt. De heer Fischer zegt dat hij in dit geval niets met de technische staf te maken heeft en hun advies rustig een keer zou kunnen vergeten. Voorzitter Harmsen stelt dat ingrepen op beslissingen van de technische staf zeker voorko-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 43