35 De heren Fischer en Potharst zijn het met hem eens. De heer Timman haalt het probleem van de omzetbelasting, te heffen over de contributie's van de donateurs aan en zegt dat Ajax er dan, wat betreft deze contributie's, 15.25 pro cent op achteruit gaat. Zekerheid omtrent de omzetbelasting over de donateurs-bijdragen bestaat er nog niet, maar we moeten er we! degelijk rekening mee houden. De heer Westrik zegt dat onze vaste lasten ook omhoog gaan, waarom dan niet de contri butie's Hij begrijpt de heer Van der Zwaag niet, aangezien deze in het verleden altijd voor contributieverhoging heeft gepleit. De heer Van der Zwaag wijst op het feit dat de huidige economische situatie hem dit keer op een ander standpunt heeft gebracht. Voorzitter Harmsen zegt dat de te heffen BTW bovenop de huidige contributie dient te komen. Hij geeft voorbeelden van prijzen van jaarkaarten bij andere clubs. De heer Volkers deelt mede dat het heffen van jaarcontributie destijds bij de Tarief commissie een sterk argument is geweest voor vrijstelling van omzetbelasting. Tevens van belang is het feit dat er voor donateurs een verplichting bestaat tot finan ciële bijdrage bij een geleden verlies en de mogelijkheid voor hen tot deelname aan het verenigingsleven. De heer Been vindt contributieverhoging bij de jeugdleden wel nodig, aangezien wij ten opzichte van andere verenigingen veel te goedkoop zijn. De heren Volkers en Fischer vinden dat als we nu de contributie verhogen met de BTW we ons in feite blootgeven aan de inspecteur omzetbelasting. De heer Bartels zegt dat de beslissing van de inspecteur op korte termijn nog niet is te verwachten en hij haalt tevens de naheffing van omzetbelasting over de obligaties aan. De heer Fischer vraagt zich af hoe lang de zaak van de omzetbelasting al speelt en waarom de ledenraad niet op de hoogte is gebracht. De heer Bartels zegt dat hij publicatie's over deze zaak onjuist vindt omdat we nog steeds met de inspecteur in strijd zijn. Voorzitter Harmsen schetst in het kort de kosten van jeugd en amateurs en vindt verho ging voor de jeugd zeker noodzakelijk. Vanuit de vergadering komt een voorstel met betrekking tot vaststelling van de contribu tie voor de jeugdleden, waarbij de contributie wordt gesteld op A, B en C - juniores en pupillen op respectievelijk f 100,-f 90,-f 80,- en f 60,-. De vergadering gaat met deze voorgestelde bedragen akkoord, alsmede met de overige door het bestuur vastgestelde verhogingen, waardoor de contributie's, bijdrage en entree geld voor het seizoen 1981 - 1982 als volgt zullen zijn ere - leden f 12.50 leden van verdienste f 12.50 werkende leden f 180,00 ondersteunende leden f 300.00

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 41