32 op het aantal door het Nederlandse elftal te spelen wedstrijden. De heer Caransa vindt het financieel verslag een somber geheel. De heer Bartels zegt het hiermede eens te zijn en voegt daaraan toe dat de cijfers over de volgende kwartalen er nog minder rooskleurig zullen uitzien. De heer Potharst vraagt of de kosten van de verbouwing zijn verwerkt in de cijfers. De heer Bartels antwoordt dat de kosten van de verbouwing zijn opgenomen in de afschrij vingen. Hij memoreert vervolgens de nieuwe aanschaffingen zoals de kuipstoeltjes, de ver bouwing in het stadion en de verbetering aan het scorebord, welke in totaliteit zeker 1 millioen belopen. Hij deelt verder mede, dat er een onderzoek van de Belastingdienst is geweest en dat er BTW dient te worden afgedragen over kaarten verstrekt aan donateurs en obligatiehouders. Het ligt in de bedoeling de salarisadministratie te automatiseren en in de toekomst de gehele administratie, zodat direct kan worden nagekeken wat bijvoorbeeld het jeugd voetbal aan kosten vergt, hoe groot de vervoerskosten zijn en dergelijke. De penningmeester deelt verder mede, dat hij de contributie van onze jeugdleden bij zonder laag vindt, dat de familie Nielsen per eind februari de werkzaamheden als con ciërge - echtpaar zal beëindigen en vraagt suggesties voor een nieuw concierge - echt paar. De heer Caransa vindt de periode van afschrijving, 10 jaar voor de verbouwing en de kuip stoeltjes en 5 jaar voor het scorebord erg lang. Hij deelt mede, dat er gezien de rentestand momenteel beter een hypothecaire lening kan worden gesloten. De heer Bartels antwoordt dat er direct geld nodig was en dat dit zal duren tot er zekerheid is verkregen omtrent eventuele verlenging van de contracten van Arnesen en Lerby of hun verkoop. De heer Caransa vraagt wat de directe plannen zijn. De heer Potharst zegt dat je nu aan een elftal moet bouwen hetgeen beaamd wordt door de heer Smit, die tevens vindt dat je niet alles aan de jeugd kan ophangen. De heer Timman wijst op de cijfers en is van mening dat er iets op het veld moet worden gebracht en dat je niet op de jeugd kan wachten. De heer Bartels zegt dat het bestuur deze avond door het aantrekken van Wim Jansen nog een last op zich heeft genomen en dat we jonge spelers nu moeten laten rijpen. De heer Caransa wijst de penningmeester nogmaals op de mogelijkheid van een hypo thecaire geldlening. De heer Van der Zwaag twijfelt aan de mogelijkheid hiervan, evenals de heer Keijzer. Voorzitter Harmsen zegt dat diverse kosten lager zullen zijn dan begroot, zoals directe personeelskosten, afdracht KNVB en wedstrijdkosten. Hij herinnert eraan dat de zaak Jan Mulder nog steeds lopende is. De heer Kraan vraagt of het bestuur denkt sterk te staan in deze affaire.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 38