31 waarbij bijvoorbeeld de jongeren Weggelaar en Rijkaard goed hebben voldaan. Het elftal mist echter een echte leider, Arnesen is misschien nog te jong voor deze rol en zijn vorm loopt door het leiderschap wat terug. Het doet voorzitter Harmsen een bijzonder genoegen de vergadering te kunnen mededelen dat het in de vooravond het bestuur is gelukt Wim Jansen voor de rest van het seizoen te kunnen contracteren. Tevens zal Johan Cruyff - tot zijn vertrek in het voorjaar 1981 naar Amerika - als adviseur van de Technische Staf gaan fungeren. Hopenlijk zullen beide zaken een gunstige invloed hebben op het veilig stellen van een plaats voor Uefacupvoetbal seizoen 1981 - 1982. Indien uit de laatste 4 wedstrijden vóór de winterstop 6 3 8 punten kunnen worden gehaald, is de achterstand enigszins beperkt en kunnen we de toekomst, met wel de gelijk het accent op de jeugd, wat rooskleuriger tegemoet zien. Ter inzage komt het financieel overzicht over de periode 1 juli tot en met 30 september 1980. De heer Van der Zwaag vraagt hoe de afschrijvingen zijn vastgesteld. De vraag wordt door de heer Barteis beantwoord. De heer Pil vraagt waarom de rente - opbrengst duidelijk lager is dan begroot. De heer Barteis antwoordt dat de lening van Krol niet meer aanwezig is en dat Piet Keizer de rente op zijn lening momenteel niet betaald De heer Been valt het op dat er geen opbrengst op voorkomt van de Europacupwedstrijd. Het antwoord luidt dat deze wedstrijd op 1 oktober werd gespeeld en zodoende niet in het overzicht voorkomt. De heer Vischschoonmaker vraagt waarom er een terugloop van de contributie's is. De oorzaak hiervan is de terugloop van het aantal ondersteunende leden. De heer Van der Zwaag vraagt of er momenteel nog vooruitzichten zijn voor meer dere vriendschappelijke wedstrijden. Deze vraag wordt ontkennend beantwoord. De heer Potharst vindt het bezwaarlijk dat de KNVB steeds meer vriendschappelijke wedstrijden voor het Nederlands elftal en andere vertegenwoordigde elftallen laat spelen, zodat er geen of te weinig tijd overblijft voor het spelen van vriendschappe lijke wedstrijden door de clubs. Voorzitter Harmsen antwoordt dat met het sectiebestuur is overeengekomen, dat het aantal te spelen wedstrijden door het Nederlands elftal maximum 6 zal bedragen. De secretaris zegt, dat wij momenteel geen spelers leveren voor de selectie van het Neder lands elftal en dat wij tengevolge daarvan waarschijnlijk geen uitnodiging zullen ontvangen voor de periodieke bespreking, die het sectiebestuur houdt met de clubs die spelers voor het Nederlands elftal leveren. Zodoende kunnen wij momenteel geen invloed uitoefenen

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 37