28 woordigers van Adidas en Puma om te trachten deze zaak voor Tahamata in het reine te brengen, want zelf deed deze er niets aan, ondanks een boeteclausule! van f 25.000,- per overtreding. Het schandaal dat Puma toch een contract met Tahamata afsloot ondanks dat het hun bekend was dat deze reeds een contract had met Adidas moet maar eens in de krant komen. Uiteindelijk, met de welwillende medewerking van Adidas, is het bestuur er in geslaagd om deze kwestie tot een goed einde te brengen. Ondanks dat de heer Zwartkruis Tahamata gedurende een week in Zeist onder zijn hoede had genomen, moest hij, toen we in Parijs waren, van een journalist horen dat hij niet was geselecteerd voor de Europesche Kampioenschappen. Tahamata zei toen: Nu speel ik nooit meer voor het Nederlandse elftal en ik zal in het bui tenland wel eens laten zien wat ik kan. We waren in Parijs omdat we deelnamen aan het tournooi van Paris St.Germain. Wij moesten tegen Standard Luik spelen en Happel en Tahamata hebben toen veel con tact met elkaar gehad. Het bestuur had Tahamata een 1 - jarig contract aangeboden, gelijk aan het afgelopen contract. Hij wilde daar niet op ingaan omdat hij dat te laag vond. Op 10 juni j.l. heeft hij persoonlijk Harmsen de bespreking afgerond met de heer Petit, voorzitter van Standard Luik. Tahamata krijgt bij Standard Luik netto onge veer 5x zoveel als bij ons plus vrij wonen en een auto. Het contract heeft een loop tijd van 4 jaar, maar wij hebben wel een optie bedongen voor het geval, dat hij bij Standard Luik zou weggaan. Hij wil nog een opmerking maken over de begroting 1979 - 1980, met een geraamd verlies van f 1.146.000.-. Aan het einde van het verenigingsjaar gaf de werkelijkheid een voorde lig saldo aan van f 372.000,- dus een verschil van meer dan f I.500.000,-. Hij vraagt zich daarom af of het wel mogelijk is dat je voor een voetbalbedrijf nog een zin nige begroting kunt maken. Tot slot wil hij nog even zeggen, dat het bestuur mede spelers heeft aangetrokken met de gedachte in het achterhoofd, dat we bepaalde spelers in de toekomst uit financiële over wegingen niet kunnen houden. De secretaris vraagt of de leden bezwaar hebben, dat in het vervolg onze Administrateur, de heer Holsheimer, de vergaderingen van de ledenraad bijwoont om de notulen te ver zorgen. Hoewel hij als secretaris lid van de ledenraad is, woont hij in feite de vergaderingen niet bij, omdat hij te veel aandacht dient te besteden aan het maken van aantekeningen om er voor te kunnen zorgen dat hij later verantwoorde notulen kan maken. Zijns inziens kan er weinig bezwaar tegen bestaan, omdat de heer Holsheimer op de admi nistratie toch kennis kan nemen van de notulen van de vergaderingen van de ledenraad, bo vendien woont hij ook alle bestuursvergaderingen bij. Na deze uiteenzetting gaat de ledenraad er mede akkoord, dat de heer Holsheimer in de toekomst de notulen gaat verzorgen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 34