27 bemiddelaar is opgetreden. Wat bij P.S.V. wel zou mogen mag bij Ajax dus schijnbaar niet. Ter vermijding van moeilijkheden heeft het bestuur vele zaken door de heer Van der Klink laten behandelen. Buitenlandse clubs willen echter niets te maken hebben met het Bureau Arbeidszaken Betaald Voetbal van de KNVB. Hij heeft de indruk dat dit ook voor de he ren Meuleman en Van Praag in Rome mede een beletsel is geweest om gekozen te worden. De heer van Eijden voegt hieraan toe, dat in verband met een mogelijke bemiddeling van Maarten de Vos bij de contractverlenging van Piet Schrijvers, één van de vragen van het bureau Arbeidszaken aan ons was Hoe bent u in contact gekomen met Schrijvers Hi lariteit in de vergadering. De heer Gianotten geeft het bestuur het advies om het vorenstaande ter kennis te brengen in de eerstvolgende vergadering betaald voetbal. Voorzitter Harmsen wil nu eerst iets zeggen over het door het bestuur gevoerde aan koopbeleid en tevens over de overschrijding van het-aan koopbedrag ten opzichte van het bedrag dat werd verkregen uit de verkoop van spelers. Hij wil eerst wijzen op het wegvallen van Pim van Dord en Wim Meutstege en dat we nog steeds schadeclaims hebben lopen voor Jan Mulder en Jan Everse. Misschien komt daar nu nog een claim bij voor Wim Meutstege. Ondanks dat deze reeds eenmaal aan zijn knie is geholpen, blijkt een tweede operatie nodig te zijn. Het bestuur kreeg bovendien de jobstijding dat Ling 3 maanden niet zou kunnen spe len. Het bestuur was van mening dat Storm te zijner tijd de opvolger zou kunnen worden van Schrijvers. Na het zwakke optreden van Schrijvers in de E.K. vroeg het bestuur zich af of we op die voet verder konden gaan, omdat het niet zag zitten dat Storm ons eventueel door een Europacupronde zou kunnen loodsen. Het bestuur heeft toen aan Storm medegedeeld, dat F.C.Den Haag belangstelling voor hem had en dat het bereid was om hem voor 1 jaar van ons te lenen. Omdat Storm daar niets voor voelde is dit niet doorgegaan. We zijn heel Europa afgeweest om een laatste man te vinden, maar gezien de prijzen van 2 3 2 1/2 millioen zijn we daarin niet geslaagd. Van de Heer Van der Klink kregen we de tip om eens met Ziegler te gaan praten, met wie we tot overeenstemming zijn gekomen. Door het uitvallen van Ling hadden we eigenlijk niet de beschikking over een rechts- of linksbuiten. Rumenigge bleek veel te duur voor ons te zijn. Je moet natuurlijk ook wel eens wat proberen, ook al heb je daarover enige twijfels, maar de trainer moet het er dan maar uit zien te halen. Wijnberg, door de trainer veel verguisd, speelt op het ogenbiik de sterren van de hemel. Momenteel hebben we eigenlijk geen uitgesproken vedette, maar wel hardwerkende, goedwillende spelers. Het lijstje dat Beenhakker aan het bestuur voorlegde met zijn kandidaten voor de voor hoede kwam uit op ongeveer zo'n millioen of 10. Nu iets over Simon Tahamata. Deze had twee contracten getekend, namelijk bij Adidas en Puma. Van Eijden en hijzelf hebben hierover lange gesprekken gevoerd met Jan Huy- bregts en daarnaast heeft het bestuur vele avonden gewijd aan gesprekken met vertegen-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 33