26 Nogmaals geeft de vergadering met applaus te kennen het ook met dit voorstel eens te zijn. 14. Rondvraag. De rondvraag werd een uitvoerige aangelegenheid, want vele zaken werden aan de orde ge steld. In tijdsduur vergde de rondvraag ruim 1 1/2 uur en in de notulen waren hiervoor 10 bladzijden nodig. Omdat de verklaring van voorzitter Harmsen over het bestuursbeleid ten aanzien van de transferzaken als zeer belangrijk werd aanvaard, laat ik deze hieronder volgen. De heer Gianotten zegt dat in de vergadering betaald voetbal van 10 mei 1980 het befaamde artikel 36 in het reglement betaald voetbal werd gewijzigd. Hoe staat het bestuur tegenover deze wijziging Voorzitter Harmsen antwoordt dat hij stom verbaasd is over de publicatie in de pers omtrent de transfer van Tahamata. Hij heeft persoonlijk de transfer geregeld met de heer Petit, voorzitter van Standard Luik. Volgens hem gaat het Europese recht boven het bepaalde in artikel 36 van het reglement betaald voetbal. Hij wacht tot de heer Masman daarover eens begint. Hij leest het volgende stukje voor van de heer Niezen, gepubliceerd in Voetbal International. "Bent u ook zo benieuwd naar het deel van het vermogen wit en zwart geld, eventu eel varkens en paarden dat Standard Luik heeft afgescheiden ter verwerving van "de eigendomsrechten over Simon Tahamata en hoeveel feitelijk in de boeken van "Ajax is verwerkt Jammer, maar helaas, de medewerking ontbreekt om klaarheid "in dat brandende vraagstuk te scheppen en de voetbalwereld staat weer vol van ge- "ruchten." Bij niet afgeven van een licentie zou het bestuur een schadeclaim van 1 millioen hebben ingediend. Hij had met Mr.Guyt over een transfer van Molenaar gesproken. Omdat hij niet zeker wist of deze wel als bemiddelaar mocht optreden, heeft hij tegen de heer Van der Klink, direc teur van de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal, gezegd: Jij gaat Molenaar voor ons halen. De heer Gianotten vraagt of de heer Maarten de Vos heeft bemiddeld voor een speler. Voorzitter Harmsen antwoordt dat bemiddelaar Lagendijk Hamberg in Genève heeft ge beid en tegen hem zei, dat er geen beletsel zou zijn dat hij naar P.S.V. ging, ook als Maar ten de Vos wel of niet als zijn bemiddelaar zou optreden, omdat de eerste contacten wa ren gelegd door de heren Van Gelder en Libregts. De transfer van Hamberg naar Ajax is bij hem in Avenhorn tot stand gekomen, waar bij alleen de heer Van Eijden aanwezig was. Maarten de Vos doet voor ons merchandising en vanzelfsprekend accepteert het bestuur niet dat hij aan de andere kant van de tafel zou zitten als bemiddelaar van een speler die wij willen aantrekken. Hij is echter wel als bemiddelaar van Hamberg opgetreden bij de besprekingen met P.S.V. Het is toch een vreemde zaak dat nu Hamberg bij ons terecht is gekomen het bureau Ar beidszaken Betaald Voetbal een onderzoek heeft ingesteld of Maarten de Vos daarbij als

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 32