20 In het seizoen 1980 - 1981 zal dit bedrag tot minimaal f 240.000,- stijgen. Tevens is door het bestuur hard gewerkt aan verbetering van de opbrengsten uit reclame, merchandising enz. De resultaten zullen stellig in het nieuwe seizoen tot uiting komen. De Sporttoto en Lotto bracht iets minder op dan vorig jaar n.l. f 35.518,- tegen f 38 935 in 1978 - 1979. Onder hetzelfde hoofd echter Diverse Opbrengsten vmden wij ook een bedrag ad f 135.000,- ontvangen via de K.N.V.B. aan zogenaamde gezondmak.ngs- gelden. De algemene kosten waren dit jaar circa f 95.000,- hoger dan het vorige seizoen. De oorzaak van dit groot verschil is voornamelijk de premie van een transferwaarde - verzekering die in de zomer van 1979 werd afgesloten. Aangezien de premie hoog is namelijk 1 'l/2 procent, besloot het bestuur de contractspelers te verzekeren voor de halve geschatte transferwaarde. Vandaar dat wij een claim ad f 250.000,- konden indienen wegens de afkeuring voor betaald voetbal van J.Everse. Teneinde de service aan het publiek te verbeteren en daarmede het bezoek te stimu leren, besloot het bestuur na overleg met de Financiële Commissie de middenvakken van de Ere- en de Reynoldstribune te voorzien van kunststof kuipstoeltjes. Verder werd een nieuwe exploitant voor het Ajax - Restaurant aangetrokken namelijk De Vecht B.V., een volledige dochteronderneming van Heineken. Voor haar rekening zullen onder de beide staantribunes en de Reynoldstribune lokaliteiten worden ge bouwd, waar de bezoekers vóór, tijdens de rust en na afloop van de wedstrijd iets kunnen drinken en/of eten. Het bestuur acht dit een grote verbetering van de service, maar bovendien zal dit mi nimaal een verdubbeling en waarschijnlijk een verviervoudiging van de opbrengst ui het Horeca - gebeuren kunnen opleveren. Tenslotte nog iets over het electronische scorebord. In de loop van het jaar heeft het be stuur enkele besprekingen gevoerd met een Amerikaanse fabrikant van dergelijke borden en is daarbij tot de conclusie gekomen, dat de investering, die hiermede gemoeid zou zijn enkele millioenen dollars voor ons economisch gezien niet haalbaar ,s. Daarom hebben wij opnieuw onderhandeld met Stodel Beets in het bijzijn van een expert op d,t terrein. Het besluit is gevallen om het bestaande bord aanzienlijk te verbeteren (onder andere door he, volkomen weerbestendigte maken en de faciliteiten nog uitte breiden. Omstreeks deze tijd moeten de werkzaamheden zijn geschied. Rest hem nog zijn oprechte dank ,e betuigen aan zijn mede-bestuursleden, de leden van de Financiële Commissie en de administratieve staf onder leiding van Gerard Holsheimer en de vrïjwiMigèrs de heren Bruijnesteijn en Mo,erna, voor hun voortdurende steun en prettige samenwerking. Hij besluit zijn verslag met de hoop ui, ,e spreken, da, het zojuist afgesloten boekjaar 1979 - 1980 een begin mag zijn van een lange reeks van jaren met positieve saldi op de re kening van baten en lasten en dat ook in sportief opzicht ons Ajax grote successen za blijven behalen. Na de voorlezing van zijn jaarverslag laa, de heer Brands,eder een pakketje uitdelen, in- houdende:

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 26