11 reclameborden kunnen worden opgehangen. Aan de PTT werd opdracht gegeven om maatregelen te treffen, zodat het niet meer moge lijk is dat op elk toestel interlocal gesprekken kunnen worden gevoerd en dat deze in het vervolg via de telefoniste moeten worden aangevraagd. Op verzoek van de technische leiding werden de contracten van Rijkaard en Weggelaar aangepast en verlengd. Van de heer H.A.Smit werd een rapport betreffende public relations ontvangen. Het bestuur besloot het gebruikelijke boekje in de Engelse taal dit jaar niet te laten ver schijnen. Gedacht wordt aan de mogelijkheid om met ingang van het komende seizoen een Engelse, een Duitse en een Franse tekst in het boekje op te nemen. Het programma boekje bij onze thuiswedstrijden werd van een nieuwe omslag voorzien. De Tuchtcommissie van de KNVB deelde mede, dat Ajax in staat van beschuldiging werd gesteld, omdat bij de wedstrijd Ajax - Willem II de veiligheid van het leiders trio niet in voldoende mate gewaarborgd was geworden. Na mondelinge behandeling op 24 februari 1981, waar de bestuursleden Harmsen, Westrik, Bartels en Van Eijden werden gehoord het leek meer op een verhoor ontvingen wij later het bericht dat Ajax was vrijgesproken. De uitnodiging van de Stichting Internationaal Voetbaltournooi Amsterdam tot deelname aan het tournooi Amsterdam 706 werd aangenomen. De deelnemende verenigingen zijn Ajax, A.Z/67, ipswich Town en Standard Luik. De wedstrijden wor den op vrijdag 7 en zondag 9 augustus 1981 in het Olympisch Stadion gespeeld. Het bestuur besloot het conciërge-echtpaar Niefsen per 1 maart 1981 te ontslaan. Toe gestaan werd dat zij tot uiterlijk 1 mei 1981 in het huisje op ons complex mochten blij ven wonen. Aangezien zij zich daaraan niet hielden werd de tussenkomst van de rechter lijke macht ingeroepen. De beslissing luidde, dat het huisje uiterlijk 3 weken na de datum van de uitspraak ontruimd diende te zijn, waaraan het echtpaar heeft voldaan. Het echt paar Lubbers werd met ingang van 1 maart 1981 aangenomen als conciërge-echtpaar. In de bestuursvergadering van 3 maart 1981 werd door het bestuur aan trainer Beenhak ker medegedeeld, dat zijn contract met een expiratiedatum van 30 juni 1981 niet zou worden verlengd en dat het dus op die datum van rechtswege zou zijn beëindigd. In de vergadering van 10 maart verzocht trainer Beenhakker ontslag op staande voet, om dat hij niet meer in staat was om nog optimaal als trainer bij ons te fungeren. Zijn verzoek werd door het bestuur ingewilligd. Direct hierna licht voorzitter Harmsen de trainers De Mos en Haarms in omtrent het ont slag van Beenhakker. Hij vraagt aan De Mos of deze bereid is tot het einde van het seizoen als hoofdtrainer ad interim op te treden, met Bobby Haarms als zijn assistent. De Mos aanvaardt de hem aangeboden positie. Omtrent het doen en laten van Beenhakker kunt u uitvoerig lezen in het interview in Voetbal International van 22 juni 1981. In dit interview staat dat het eerste gesprek met Zaragoza reeds in januari 1981 had plaats gehad. In de bestuursvergadering van 10 maart hield hij stok en stijf vol dat hij pas met ingang van 1 juli 1981 bij Zaragoza in dienst zou

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 17