9 BESTUUR Op 1 Juli 1980 was de samenstelling van het bestuur als volgt: Dagelijks Bestuur A.Harmsen J.H.Westrik A.Brandsteder voorzitter secretaris en penningmeester. Commissaris algemene zaken Commissaris amateur voetbal A.J.van Eijden. J. Neefjes. Aan de beurt van aftreden was de penningmeester de heer A.Brandsteder, die zich tot zijn spijt niet herkiesbaar kon stellen, omdat zijn functie niet meer te verenigen was met zijn werkzaamheden. De commissaris amateur voetbal de heer J.Neefjes was ook aftredend, maar die had zich wel herkiesbaar gesteld. In de jaarvergadering van de ledenraad van 28 augustus 1980 werd de heer L.F.Bartels bij enkeie kandidaatstelling tot penningmeester gekozen en de heer Neefjes werd, eveneens bij enkele kandidaatstelling, voor 3 jaar herkozen als commissaris amateur voetbal. Dit jaar is aan de beurt van aftreden de voorzitter de heer A.Harmsen, die zich herkiesbaar stelt. In het afgelopen jaar werden er 27 officiële bestuursvergaderingen gehouden. Deze werden als regel op dinsdagavond gehouden, maar sommige op andere dagen. Vele vergaderingen begonnen in verband met de vele te bespreken punten in de namiddag. Bij spoedgevallen werd telefonisch overleg gepleegd. Herhaaldelijk werden gesprekken gehouden met afgevaardigden van de F-side om te trach ten de onregelmatigheden te beteugelen, hetgeen tot nu maar gedeeltelijk is gelukt. Hieronder volgen besluiten die in bestuursvergaderingen werden genomen: Voor de spelers van de A - selectie werd bij Lloyd's een transferwaardeverzekering afgesloten van pl.m. 5 millioen. In verband met de moeilijkheden niet uitbetalen) ontstaan na het door ons indienen van schadeclaims voor Jan Mulder (f 500.000,-) en Jan Everse (f 250.000,-) heeft het bestuur besloten voor het seizoen 1981-1982 geen transferwaardeverzekering meeraf te sluiten. Op 11 september 1980 hadden de bestuursleden Harmsen, Bartels en Westrik een meer dan 3 uur durende bespreking met Ruud Krol, bijgestaan door Mr.Goossens. De bestuursdelegatie was versterkt met de heren v.d.Kerckhof en Aarts van het ac countantskantoor Dijker en Doornbosch. Onderwerp van het gesprek: Krol wilde zijn contract dat een expiratiedatum had van 1 juli 1981, met onmiddellijke ingang ontbonden hebben. Het gesprek werd door bovengenoemde heren, uitgezonderd voorzitter Harmsen die was verhinderd, 12 september nogmaals met ruim 3 uur voortgezet, alvorens een voor Ajax gunstige afloop kon worden bereikt.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 15