104 Ajax - Willem II en F.C. Den Haag - Feyenoord. Wat zou hiervan nu weer de reden zijn Heel normaal zou toch zijn geweest: 1e helft, 2e wedstrijd Ajax -Feyenoord 2e helft, 2e wedstrijd Feyenoord - Ajax. Wie zou nu de opdracht hebben gegeven om de wedstrijd Feyenoord - Ajax vlak voor de aanvang van de winterstop te laten spelen Nog een opmerkelijk feit: 16 september 1981 moet Ajax een Europacupwedstrijd spelen; de zaterdag vóór de wed strijd M.V.V. - Ajax; de zaterdag na de wedstrijd F.C.Den Haag - Ajax. Van de 5 clubs die Europacupwedstrijden moeten spelen is Ajax de enige club met een uitwedstrijd zowel vóór als na de Europacupwedstrijd. Toevallig Aan het eind van het seizoen 1981 - 1982 degraderen uit de ere - divisie de nummers 16, 17 en 18. Met ingang van het seizoen 1981 - 1982 zal worden getracht de inhaalprogramma's te beperken. Voortaan worden de op zaterdag afgelaste wedstrijden automatisch door geschoven naar de daarop volgende zondagmiddag. Indien de wedstrijd ook op die dag geen doorgang kan vinden dienen de clubs negen dagen later op dinsdag aan te treden. Van die regeling mag slechts worden afgewe ken, wanneer één van de clubs in de desbetreffende week Europacup - verplichtingen heeft dan wel spelers moet afstaan aan een vertegenwoordigend elftal. De thuisspelende club heeft het recht de wedstrijd, indien dit mogelijk is, van de dinsdag naar de woensdag door te schuiven. De bezoekende club en het secretariaat B.V. dienen hiervan tenminste 7 dagen van te voren in kennis te worden gesteld. 1Clubs die deelnemen aan een door de UEFA georganiseerd tournooi en die als vaste speeldag de zondag hebben, kunnen hun thuiswedstrijden naar de voorafgaande zater dag verplaatsen, mits de tegenpartij en het secretariaat B.V. hiervan tenminste drie we ken van te voren schriftelijk in kennis zijn gesteld. 2. Uitwedstrijden van dergelijke clubs kunnen uitsluitend in onderling overleg met de te genpartij naar de voorafgaande zaterdag worden verschoven. Ook hierbij geldt de drie weken regeling. Europacup. Dinsdag 7 juli 1981 werd in Zurich de loting verricht voor de eerste ronde van de Europa cup 1 en 2 en de Uefacup. Voor ons was het resultaat van de loting: 16 september 1981 Ajax - Tottenham Hotspur 30 september 1981 Tottenham Hotspur - Ajax

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 110