96 Artikel 33. Stemrecht hebben werkende leden, die de leeftijd van 23 jaar hebben bereikt, ere - leden en leden van verdienste. De overige leden hebben een adviserende stem, met uitzondering van de buitengewone leden, genoemd in artikel 6, lid 1, van de statuten. Artikel 27. Een buitengewone algemene ledenvergadering, uitgezonderd de vergaderingen genoemd in de artikelen 35 en 36, heeft geldigheid indien ten minste 30 stemgerechtigde leden de presentielijst hebben getekend. Op verzoek van de voorzitter geeft de secretaris de volgende toelichting. Het voorstel is het gevolg van een gewijzigd standpunt van de KNVB omtrent het uit oefenen van stemrecht. Oorspronkelijk was de Bond de mening toegedaan, dat het verplicht was dat aan ieder lid, ongeacht leeftijd, stemrecht werd toegekend, maar la ter werd daarop - bij nader inzien - teruggekomen. Dit was voor het bestuur en de ledenraad aanleiding om aan de Reglementscommissie te verzoeken een voorstel tot wijziging van de statuten in te dienen betreffende het stemrecht. Het resultaat hiervan treft u aan in punt 11 van de Agenda. De nieuwe tekst van de artikelen 33 en 27 is gelijkluidend aan de tekst van de artikelen 33 en 40 van het vroegere huishoudelijk reglement. Wanneer de voorgestelde wijziging door u wordt aangenomen, treedt deze niet eerder in werking dan nadat hiervan een notariële akte is opgemaakt. De hiervoor te maken notaris- kosten kunnen wij bij de KNVB declareren. De heer Waas heeft een simpele vraag: Waarom wordt voor de uitoefening van stemrecht een leeftijd van 23 jaar voorgesteld Normaal is een leeftijd van 18 jaar. Voorzitter Harmsen zegt dat dit is geschiedt omdat het bestuur en de ledenraad de leeftijd van 18 jaar te jong vinden. Denkt u maar eens aan de toestanden die zijn ontstaan toen aan de 18 - jarigen het recht op een woning werd toegekend. Tegen een wijziging van de leeftijd van 23 jaar in 21 jaar bestaat van bestuurszijde geen be zwaar. Hij vraagt wie tegen het voorgestelde artikel 33 is met een leeftijd van 21 jaar. Het voorstel wordt hierna met algemene stemmen aangenomen. Het voorgestelde nieuwe artikel 27 wordt zonder discussie met algemene stemmen goed gekeurd. 12. Rondvraag. De namen van de leden die aan de Rondvraag deelnemen treft u hieronder aan met tussen haakjes het onderwerp waarover ze spraken. Van Mourik clubavond Dade dank aan het bestuur, stijgende leeftijd van het leden bestand streven naar jongere leden, lijst van de leeftijd van alle leden Thoolen inva liden Gerritsen stemming ledenraad Hazendonk overlast van personen, die op de bovenste rij achter vak C staan Mendes benoeming leden van de clubavondcommissie 13. Sluiting. Voorzitter Harmsen zegt dat hem, alsvorens de vergadering te sluiten nog één taak rest, namelijk afscheid nemen van onze voormalige penningmeester de heer Brandsteder.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1981 | | pagina 102