- 3 - BV een commissie ingevoerd, genaamds Coördinatiecommissie tegen Geweldpleging, Bestaande uit de herens Prof.Mr.N.J.P.Giltay Veth (voorzitter), H.A. de Boer, H.A. van Brummen, Prof.W.Buikhuizen, W.G.Hoefsloot, F.G. de Kimpe en W.J.L.J.Merkx. De taak van deze commissie zal zijn het coördineren van de be staande richtlijnen tegen geweldpleging en het adviseren omtrent de aanpassing van deze richtlijnen. Gerealiseerd wordt dat deze commissie slechts coördinerend en adviserend kan optreden. Gewezen wordt op de recentelijke onge regeldheden in Amsterdam, hetgeen zeker in enigerlei relatie staat met de gebeurtenissen op en rond de voetbalvelden. Het bestuur BV heeft dan ook bepaald niet het idee dat deze com missie nu alles oplost, maar aan de andere kant heeft het bestuur BV wel het idee dat het coördineren van de richtlijnen in die zin dat ze voor iedereen begrijpelijk en uitvoerbaar zijn een be langrijke steun kan zijn. Mijns inziens wel een heel "zware" commissie gezien de gegeven taak. Tot slot nog vermelding van de wijziging van artikel 56 van het Reglement Betaald Voetbal, aangenomen in de Algemene Vergadering Betaald Voetbal van 10 mei 1980. De nieuwe tekst luidts 1. Het is verboden bij de totstandkoming en/of wijziging van een arbeidsovereenkomst tussen een werkgever en een werknemer in het betaald voetbal gebruik te maken van de diensten van een natuurlijke- en/of rechtspersoon, die geheel dan wel gedeelte lijk, beroepsmatig aktiviteiten op dit specifieke terrein pleegt te ontwikkelen. 2. Het in lid 1 van dit artikel omschreven verbod geldt niet ten aanzien van de door de overheid erkende vakorganisaties, daar toe bij het bestuur aangemelde en als zodanig door het bestuur erkende personen, alsmede ten aanzien van natuurlijke- en/of rechtspersonen aan wie het bij of krachtens de Wet is toege staan op dit terrein werkzaam te zijn. 3. Het bestuur draagt er zorg voor, dat een aan hem door de Stichting Arbeidszaken Betaald Voetbal gerichte met redenen omklede schriftelijke mededeling, inhoudende het vermoeden van overtreding van het bepaalde in lid 1 van dit artikel, onver wijld aan de Tuchtcommissiebedoeld in artikel 4 van het reglement tuchtrechtspraak betaald voetbal, ter behandeling en afdoening wordt voorgelegd. 4. Indien het een overgang naar een niet-Hederlandse voetbal organisatie betreft, weigert, bij overtreding van het bepaal de in lid 1 van dit artikel, het bestuur een verklaring van speelgerechtigdheid als bedoeld in artikel 12 van de FIFA-re- gulations van de betrokken speler af te geven aan de nationa le bond van de nieuwe voetbalorganisatie. Op de valreep kan nog worden opgenomen, dat op het congres in Rome de heer W.A.G.M.Meuleman, die in de najaarsvergadering zal aftreden als voorzitter van de K.N.V.B., door het Bondsbestuur kandidaat gesteld voor een functie in het bestuur van de F.I.F.A., niet werd gekozen.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 9