- 46 - Directors, die eenmaal in de veertien dagen bijeen komt om de no dige beslissingen te nemen. Wanneer deze beslissingen door de daarvoor aangewezen personen niet goed worden uitgevoerd, volgt er ontslag. De heer Timman voegt hieraan nog toe, dat de Board of Directors de geldmensen van de clubs zijn. De heer Neefjes heeft bezwaar tegen de opmerking van de heer Caransa, dat de heer Bartels het misschien doet om daarvan zake lijk te profiteren, omdat dit beslist niet het geval is. De heer De Jongh is teleurgesteld dat uit de ledenraad geen ge schikte kandidaat voor het penningmeesterschap naar voren is ge komen. Indertijd is de ledenraad mede in het leven geroepen om kader naar voren te brengen voor vervulling van bestaande vacatu res. Hij moet tot zijn spijt vaststellen, dat we daarin hebben gefaald. De heer Brandsteder zegt dat het niet alleen gaat of leden willen en acceptabel zijn, maar om het probleem dat geschikte kandidaten geen voldoende tijd kunnen vrijmaken om de functie goed te kunnen vervullen. Voorzitter Harmsen wil in de eerste plaats de woorden van de heer De Jongh onderstrepen. Als hij denkt hoe het is gegaan met zijn benoeming tot voorzitter is hij er echter niet verbaasd over. Het zou voor hem wel een teleurstelling zijn, indien we vanavond niet tot een oplossing komen, want we hebben op 28 augustus wel een nieuwe penningmeester nodig. Het bestuur is het verste gekomen met de heer Lambregts, daar deze zelfs gesprekken heeft gevoerd met de heren Brandsteder en Timman. Persoonlijk heeft hij er geen moeite mee dat iemand wordt aange trokken, die geen lid van de vereniging is. Een hoofdzaak is ook, dat betrokkene voldoende tijd er voor moet hebben, maar is die in de vereniging te vinden? De laatste 15 jaar is er ontzettend veel veranderd. Hij heeft nadrukkelijk aan de heer Bartels ge vraagd of het thuisfront er volledig mee akkoord gaat, dat hij deze functie gaat vervullen, want is dit niet het geval, dan lukt het niet om de functie goed te vervullen. Hij heeft sinds zaterdag uiteraard niet stil gezeten, maar vele besprekingen gevoerd om informaties te verzamelen. De heer Bar tels was eigenaar van een groot aantal bakkerijen en is nu nog houder van vele wereldpatenten omtrent het bakken van brood. Hij is financieel onafhankelijk, wil de functie aanvaarden en heeft er voldoende tijd voor en heeft beslist niet de gedachte om via Ajax beroemd te worden. Wat willen we eigenlijk nog meer? De krachten die door ons worden betaald kunnen altijd naar een andere vereniging gaan. Persoonlijk is hij niet altijd even ge lukkig met de betaalde krachten. Het bestuur gaat akkoord met de kandidaatstelling van de heer Bartels en ook de 1e en 2e plaatsvervangende voorzitters van de ledenraad. Vanzelfsprekend is het een goed recht dat de leden het recht heb ben tot kandidaatstelling uit de vereniging, maar gezien de erva ring ziet hij dat niet zo zitten. De heer Klok vindt dat het nu tijd wordt dat we de heer Bartels

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 95