- 45 - gulden regel afstappen dat een vacature in het bestuur wordt aan gevuld uit de leden en tevens dat we akkoord gaan dat een niet- lid wordt aangenomen als werkend lid en ook nog dat we toestem ming verlenen dat hij kandidaat wordt gesteld voor penningmeester. Volgens hem zou het heter zijn geweest als deze zaken waren ver deeld over 2 vergaderingen. Vanavond bijvoorbeeld over eventuele kandidaatstelling van een niet-lid en op een andere avond over de persoon. De heer Van Wijk vindt dat het een principiële zaak is om iemand in het bestuur te benoemen die geen lid is. Hij begrijpt dat dit bij sommige leden gevoelig ligt, maar als er gebleken is dat er geen andere mogelijkheid is, dan kan en moet je het niet langer uitsluiten. De heer Vischschoonmaker zegt dat het misschien wel een goede zaak zou kunnen zijn, dat iemand van buiten de vereniging zou worden benoemd. Niet goed vindt hij dat de man reeds achter de deur staat om binnengelaten te worden. Wanneer hij had geweten, dat ook een niet-lid in aanmerking kon komen voor de functie van penningmeester, dan had hij ook wel een kandidaat kunnen vinden. De heer Middendorp is van mening dat jammer genoeg bijna niemand moeite heeft gedaan om tijdig in de vereniging na te gaan of er een geschikte kandidaat was te vinden. De heer Bartels heeft hij indertijd leren kennen omdat beide hun werkzaamheden op Schiphol hadden en elkaar daar dan wel eens spraken. Daardoor is het hem ook bekend geworden, dat hij een top-supporter van Ajax is. De heer Bartels heeft zich uit het be drijf teruggetrokken, waardoor hij hem een tijdlang niet heeft gezien. Enige tijd geleden kwam hij hem toevallig tegen en in een gesprek kwam ook Ajax ter sprake. Hij had toen onder meer gezegd dat er een vacature voor penningmeester was en hem gevraagd of dat niet iets voor hem zou zijn, dat hij het maar eens met zijn vrouw moest bespreken om te weten te komen hoe die er over dacht. De heer Bartels heeft hem later opgebeld en medegedeeld dat hij wel geïnteresseerd was in het penningmeesterschap van Ajax. De secretaris zegt onder andere dat hij zich heeft verwonderd over veel wat hij vanavond heeft gehoord. Het merendeel heeft hij reeds gehoord op de vergadering van 1 april bij de behandeling van het voorstel om het reglementair mogelijk te maken dat een kandidaat voor een bestuursfunctie een inwerkperiode zou kunnen krijgen. De heer Brandsteder heeft geen bezwaar tegen een inwerkperiode van een toekomstig bestuurslid, hoewel hij zich zelf heeft ingewerkt. Wanneer hem iets niet duidelijk was ging hij naar de vorige pen ningmeester, de heer Timman. Hij is het met de heer Yan Wijk eens, dat leden die wel geschikt zijn voor het bekleden van de functie, het aan voldoende tijd daarvoor ontbreekt. In Engeland hebben de clubs 2 managers, 1 voor de technische zaken en 1 voor de commerciële zaken. De hoofdlijnen voor het beleid worden door het bestuur uitgestippeld en de uitvoering daarvan wordt gedelegeerd aan de managers. Misschien zou zo iets voor ons ook de oplossing zijn. De heer Caransa is van mening dat geen vergelijking met Engeland moet worden gemaakt. De clubs in Engeland hebben een Board of

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 93