- 43 - den geïnformeerd, maar uiteindelijk moeten wij een penningmeester kiezen.De heer Bartels komt zich straks voorstellen. Mocht in augustus de meerderheid van de ledenraad voor een kandidaat ge steld lid zijn, dan staat de heer Bartels voor joker. De secretaris zegt dat leden van het bestuur en commissie ten minste drie jaar werkend lid moeten zijn. In buitengewone geval len kan, met machtiging van de ledenraad, van deze termijn en/of werkend lidmaatschap worden afgeweken. De heer Kraan vindt dat het er niet om gaat of de heer Bartels een aardige man is, maar of hij acceptabel is voor de betrokken functie. Onjuist is het zijns inziens of al net wordt gedaan of hij reeds penningmeester is. Volgens hem is alles wat tot heden is gedaan, volkomen terecht gedaan, namelijk eerst een gesprek door drie leden, daarna met het voltallige bestuur en vanavond is hij uitgenodigd zodat de leden van de ledenraad zelf een persoon lijke indruk van hem kunnen krijgen. De heer Schoevaart wil graag weten aan welke leden is gevraagd of ze kandidaat wilde zijn voor de functie van penningmeester. Voorzitter Harmsen antwoordt dat van bestuurszijde zijn gepolst de leden Lambregts, Pil en Van Wijk. De heer Van Wijk wil de opmerking gemaakt door de heer Klok onder schrijven en zich daarachter scharen. De moeilijkheid is, dat er wel leden zijn die geschikt zouden zijn voor de functie, maar deze kunnen de functie niet aanvaarden wegens tijdgebrek. Hij is van mening dat bepaalde zaken van het bestuur niet altijd voldoende aandacht krijgen, maar aan een structurele verandering doen we niets. De gekozen oplossing is zijns inziens op korte termijn de enig mogelijke. In de toekomst zullen we wel meer voor een derge lijk feit komen te staan. De ledenraad zal zich moeten bezinnen of we deze richting op wil len gaan en dit niet alleen aan het bestuur moeten overlaten. We zullen de vinger op deze problematiek moeten leggen. De heer Caransa heeft geen kritiek op de werkzaamheden die door enige leden zijn verricht. Hij wil er wel de aandacht op vestigen, dat een self-made-man van 45 jaar de functie van penningmeester van Ajax zou kunnen ambiëren om zichzelf in de picture te brengen, wat voor hem nuttig zou kunnen zijn. Voorzitter Harmsen zegt dat de heer Bartels zakelijk niets meer zou behoeven te doen en dat hij het penningmeesterschap van Ajax beslist niet nodig heeft om zijn sterretje de hoogte in te krij gen. De heer Caransa is van mening dat een penningmeester minder tijd voor de functie nodig zou hebben, indien hij niet zoveel tijd moest besteden aan de cijfertjes, die hij aan de ledenraad moet voorleggen. Dit is volgens hem ook de reden dat andere gegadigden de functie niet willen. De heer Brandsteler zegt dat het verstrekken van de cijfers hem niet de meeste tijd kost. De heer Caransa gaat het te ver om zonder meer te zeggen dat een kandidaat geschikt is voor penningmeester, omdat een paar leden een gesprek met hem hebben gehad.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 89