- 42 - De secretaris deelt mede, dat de leden reglementair altijd het recht hebben tot kandidaatstelling tot 14 dagen voordat de ver gadering wordt gehouden waarin de verkiezing moet plaatsvinden. De heer Boerkoel vraagt of de heer Bartels familie is van onze oud-speler Leen Bartels. De heer Fischer antwoordt dat hem dit niet is gevraagd, maar dat hij aanneemt dat dit niet het geval is, want anders zou zijns in ziens de heer Bartels het wel hebben gezegd. De heer Klok vindt het maar een uniek gebeuren, omdat we altijd hebben gezegd dat we zo'n goed kader hebben. In principe heeft hij er geen moeite mee, dat er soms iemand van buiten voor een functie zou worden aangetrokken, maar in dit geval betreft het de functie van penningmeester en heeft hij wel enig bezwaar. Hij vindt dat de leden eerst gelegenheid moeten krijgen voor kandi daatstelling. Nu betreft het de functie van penningmeester, in de toekomst misschien een andere bestuursfunctie. Hij is van mening dat we een andere weg moeten gaan bewandelen, want hij vindt dit wel een knelpunt. In de eerste plaats zou hij wel eens wat meer willen weten over de heer Bartels, zoals leef tijd, getrouwd, kinderen en wat hij doet. Voorzitter Harmsen wil even kwijt dat het bestuur eindeloos heeft getracht onder de leden een geschikte kandidaat voor het penning meesterschap te vinden, echter zonder dat dit succes heeft opge leverd. De heer Smit zegt dat als er een advertentie was geplaatst dat Ajax een penningmeester zocht, hij er van overtuigd is dat tien tallen mensen daarop gereflecteerd zouden hebben. De nu voorge stelde handelwijze acht hij niet juist. De heer Kraan deelt mede, dat de heer Bartels 45 jaar is, getrouwd en 5 dochters heeft, waarvan er 1 studeert in Cambridge en 1 in Driebergen. Hij heeft op zijn kantoor een directeur waaraan hij alles kan delegeren, zodat hij praktisch alleen een controlerende taak heeft, waardoor hij voldoende tijd heeft voor het penning meesterschap. Veel gras is reeds voor de voeten van de heer Van der Wal wegge maaid. Hij tilt er zwaar aan dat betrokkene geen lid is van de vereniging. De functie van penningmeester vindt hij te zwaar om er zo maar een mannetje van buiten daarvoor in het bestuur te zetten. In ieder geval behoren eerst nadere gegevens te worden in gewonnen. Hij is het er mee eens, dat er meer geprobeerd had moe ten worden of er onder de leden niet een geschikte kandidaat was te vinden geweest. De heer Pil heeft niet zoveel moeite met de voorgestelde gang van zaken. Hij herinnert er aan op welke wijze de verkiezing van de nieuwe voorzitter is verlopen. De heer Brandsteder kan zich noodgedwongen niet herkiesbaar stel len en nu moeten we niet ineens sentimenteel gaan doen omdat de kandidaat geen lid van de vereniging is. Wanneer we vanavond de heer Bartels als lid aannemen, dan kan hij over 2 jaar kandidaat worden gesteld voor de functie van penningmeester en misschien weten we dan ook nog niets van hem. Gelet op zijn leeftijd zal zijn politiek verleden wel goed zitten. De leden moeten wel wor-

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 87