- 41 - Er zijn misschien nog wel enige haken en ogen omdat de kandidaat wel een vurig Ajax-supportermaar geen lid van de vereniging is. In verband hiermede is deze vergadering uitgeschreven, zodat nog vóór de aanvang van de vacanties eventueel nog een beslissing om trent deze kandidaat door de ledenraad kan worden genomen. In de loop van de avond zal hij nog het een en ander over de kan didaat mededelen, maar hij zal nu eerst het woord aan de heer Fischer geven, zodat deze een nadere toelichting kan geven. Be heer Fischer zegt dat het de leden wel bekend is dat reeds in september contact is geweest met een accountant uit Amstelveen, die reeds 40 jaar ondersteunend lid was, maar deze mocht op me disch advies de functie niet aanvaarden. In oktober/november is er contact geweest met een andere kandi daat, die zich zelf schriftelijk had gemeld en geen lid van de vereniging was. Met deze persoon hebben enige besprekingen plaatsgevonden alvorens hij bij het bestuur werd geïntroduceerd. Na door het bestuur ingewonnen inlichtingen bleek uiteindelijk, dat hij niet de geschikte persoon was voor de functie van pen ningmeester. Be huidige kandidaat, de heer Bartels, is een zakelijke kennis van de heer Middendorp. Verleden week dinsdag hebben wij, te we ten de leden Kraan, Middendorp en hijzelf, ten huize van de heer Bartels een zeer prettig gesprek met hem gehad. Na afloop hiervan hadden we alle drie een positieve indruk van deze self-made-man gekregen en besloten we contact op te nemen met het bestuur. Als gevolg hiervan hebben de heer Middendorp en hijzelf de heer Bartels jongstleden zaterdag ingeleid bij het bestuur. Na een ge animeerd gesprek had ook het bestuur een gunstige indruk van hem gekregen en in gezamenlijk overleg werd besloten de ledenraad te legrafisch bijeen te roepen en daarmede niet te wachten tot au gustus. Straks komt de heer Bartels, zodat u zonodig een babbeltje met hem kunt maken om een eerste indruk over hem te krijgen. Hij wil nog even zeggen, dat hij zaterdag nogmaals nadrukkelijk aan de heer Brandsteder heeft gevraagd of deze bij zijn genomen besluit bleef om zich niet herkiesbaar te stellen. Be heer Brandsteder antwoordde dat de functie van penningmeester voor hem niet te combineren bleek te zijn met de werkzaamheden in en voor zijn zaak en dat het hem speet dat hij daarom genoodzaakt was de functie van penningmeester te moeten neerleggen. Be heer Brandsteder zegt dat hetgeen de heer Fischer zoeven heeft gezegd voor honderd procent juist is. Be heer Fischer zegt tot slot dat de heer Middendorp de heer Bartels langer en dus ook beter kent. Be heer Been vindt het initiatief van zijn collega's bijzonder goed. Indien wij hedenavond tot overeenstemming kunnen komen, dient zijns inziens de leden hiervan in kennis te worden gesteld, maar hun moet nog wel de gelegenheid worden geboden om kandidaten te stellen voor de functie van penningmeester. Be heer Fischer deelt mede, dat dit verleden week uiteraard ook reeds is besproken.

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 85