- 2 - welke wijze de juniores A 1 ook nog kampioen van Nederland werden bij de interregionale jeugd. De heer Brandsteder zal u als penningmeester in zijn financieel verslag over het boekjaar 1979-1980 informeren over het financi eel resultaat. Hier kan wel reeds worden vermeld dat, ondanks een begroot verlies van 1.146.000,-, het boekjaar met een positief resultaat is afgesloten. Dit was onder meer mogelijk: doordat het gemiddeld aantal toeschouwers bij de competitiewed strijden een stijging laat zien ten opzichte van het seizoen 1978 -1979; door inkomsten uit merchandising en van sponsors; door meer opbrengst uit in het buitenland gespeelde vriendschap pelijke wedstrijden; door meer recette uit de Europacupwedstrijden. Hieronder wat nieuws uit de sectie betaald voetbal. Tengevolge van een door Ajax genomen initiatief in een F.B.O.- vergadering werd in de algemene vergadering betaald voetbal van 10 mei 1980 het voorstel om het heffingspercentage betreffende de afdracht aan de KNVB van jjffo over de bruto recette terug te brengen tot over de bruto recette exclusief de BTW, met 655 stemmen vóór en 28 stemmen tegen aangenomen. Het bestuur BV zal hieraan uitvoering geven. Het gevolg hiervan is, dat met ingang van het seizoen 1980-1981 van elke 100.000,- recette 1.381,25 minder aan de KNVB be hoeft te worden afgedragen. Door het bestuur BV werd een commissie ingesteld die de competi tie-opzet zal moeten gaan analyseren. Deze commissie zal ook de mogelijkheid om een jeugdteam 16/18 jarigen in te voeren onder zoeken. De commissie bestaat uit de navolgende personen: namens de FBO de heren B. van Gelder, H.Coerver en M.J.Jansen; namens de WCS de heer K.Jansen; namens de WON de heer A.Jacobs. Als voorzitter treedt op de heer H.J.Choufoer. Om tot een goede opleiding van jeugdspelers te komen is het be stuur BV voor een iets andere competitiestructuur voor de Toe komstteams, door voor de drie regionale afdelingen die nu be staan in het competitieprogramma 1980-1981 te stellen, dat van de Afdeling A 5 clubs zullen promoveren en van de afdelingen B en C er 4 clubs zullen promoveren naar een eerste klasse. Hierdoor zou een nieuw spanningsveld worden ingevoerd, namelijk promotie en degradatie, wat door de regionale indeling was ver vallen. Voor het seizoen 1980-1981 is een regionale indeling voor de Toekomstteams gepland, waarbij zij opgemerkt dat, indien de stu diecommissie er voor zou zijn, in het seizoen 1981-1982 wordt overgegaan naar een indeling van één eerste klasse van 13 clubs en twee tweede klassen van 12 clubs. Indien de clubs hier in de Algemene Vergadering Betaald Voetbal er niet mee akkoord gaan, dan blijft de competitie zoals hij nu is. In overleg met het Ministerie van Justitie is door het bestuur

Jaarverslagen Vereniging (vanaf 1964) | 1980 | | pagina 7